Souboj o postup do krajského kola v oblíbené soutěži pIšQworky se v pondělí 24. října uskutečnil na Gymnáziu Podbořany. Studenti bojovali na sto procent. Dokazuje to už jen jejich vyrovnaná síla a výsledky.

Už v prvním kole ve skupinách získaly tři týmy stejný počet bodů jak celkově, tak ve vzájemných soubojích 10:10. Toto se opakovalo i v play-off, kdy se dokonce povedlo, že čtyři poslední týmy měly stejné výsledky, a to 12:8. A nakonec v zápase finalistů se opakovala remíza, která vyústila v duel kapitánů. Turnaj nakonec ovládla OA a SOŠ zemědělská a ekologická Žatec.

Ráno týmy nastoupily a začaly první turnaje základních skupin. Zde se proslavili hlavně malí žáci z Podbořan, kteří sice prohráli v play-off, ale i přesto se jako nejmladší na turnaji dostali tak daleko. Se začátkem play-off zápasů hráči začali věřit ve všemocné posvátné síly, které by jim mohly pomoci zvítězit. Obličeje ozdobily válečné barvy. Nikdo si nemohl být jistý vítězstvím do poslední chvíle, jako například soutěžící, která již předčasně oslavovala vítězný duel, přičemž po třech tazích prohrála.

Play-off okořenila první partie s časovou remízou, kdy ani po uplynutí limitu dvaceti minut ani jeden ze soupeřů neporazil svého protivníka, což zavinilo i remízu celého týmu. A tak přišel souboj kapitánů o postup do krajského kola. Vyhráli PPAP a nastal poslední zápas. Souboj dvou nejlepších týmů, a to PPAP a 336. První čtyři partie skončily remízou a všichni netrpělivě čekali na výsledek poslední páté dvojice. Překvapivě i tato partie skončila stejně remízou.

Proto nastal zápas kapitánů již podruhé. Bylo to velmi napínavé a postup do krajského kola z prvního místa nakonec zajistil kapitán týmů 336.

1. místo - tým 336 (OA a SOŠ zemědělská a ekologická Žatec) ve složení Martin Hvězda, Karel Kulhánek, Roman Vaněk, Jakub Achenbrenner a Ondra Štípek.

2. místo - tým PPAP (Gymnázium a SOŠ Podbořany) ve složení Ivana Otipková, Lukáš Zischka, Vojtěch Klogner, Tengis Ariunbuyan a Miroslav Podlesný.

3. místo - tým Winter is coming (Gymnázium Žatec) ve složení Michaela Stupková, Xuan Mai Haová, Jakub Kuffa, Ludovít Hrončo a Martin Trégl.

Ve více než stovce turnajů v pIšQworkách do 11. listopadu poměří síly 1114 přihlášených týmů. Z krajských kol vzejde celkem 24 finalistů, a to jak z České republiky, tak i ze Slovenska. 120 studentů se mezi sebou utká o titul nejlepších pIšQworkářů roku 2016 na Fakultě sociálních studií brněnské Masarykovy univerzity 25. listopadu.

(čer)