Podle mě hodně rozumně se zachovali při rozhodování o digitalizaci kina podbořanští zastupitelé. Do tamního kina přijde v průměru šest lidí, investice na modernizaci je sedmimilionová. Tedy více než milion korun na hlavu. Peníze v Podbořanech raději dají do oprav ulic, které sice volič možná tolik nevidí a nechválí, ale jsou víc potřebné.

Jaké mě potom může napadnout srovnání? Žatec. Tam se naopak opravy ulic ruší a město soustředí všechnu svou sílu na obrovský projekt koupaliště a zimního stadionu, který má stát více než 200 milionů korun. Aby se zajistila alespoň nějaká návratnost, musí stavbu denně ve dvacetitisícovém městě navštívit pětistovka lidí. O zimním stadionu ani nemluvě. Budova, kterou i v dalších letech bude, kvůli několika bruslařům, muset město podporovat několika miliony korun ročně.

Nebylo by lepší vykašlat se na nereálné památníky a dát peníze na něco opravdu potřebného? Třeba na opravu už stojících sportovišť nebo stavbu dalších, ne tak megalomanských? A koupaliště? Nestačilo by velikostně stejné, jaké tu bylo desítky let, jen přiměřeně opravené bez velkých očí? Aby se lidé už konečně mohli v parných dnech zchladit a něco málo si užít?