Desítky let se plánuje stavba čtyřproudové silnice R6 Praha – Cheb. Měla být hotová do roku 2010. Teď, o jedenáct let později, je jasné, že se řidiči brzy dočkají čtyřpruhu mezi Karlovými Vary a Chebem, ale na moderní silnici mezi Prahou a Vary si pravděpodobně počkají minimálně 15 let.

Na stavbu silnice chybějí peníze. Ministerstvo dopravy tvrdí, že postaví alespoň obchvaty kolem obcí a měst. Po silnici jezdím docela často. Myslím, že takový krok je dobrý. Když už nejsou peníze na celou silnici, obchvaty vítám. Zatímco z Lubence do Karlových Varů se jezdí plynule po rovné a široké silnici, na druhou stranu, z Lubence do Prahy, to je horší. Úzká silnice se klikatí mezi poli, prochází několika vesnicemi a městečky, což plynulou jízdu brzdí.

Obchvaty by cestu mezi Prahou a Vary značně zrychlily. Přimlouval bych se ale pro to, aby se rovnou stavěly v plném profilu, tedy ve čtyřech pruzích. Zkušenosti z obchvatů Loun, Panenského Týnce či Postoloprt, které se postavily nejprve ve dvou pruzích s tím, že další dva se dostaví někdy později, jsou odstrašující. Řidiči na těchto zdánlivě rovných úsecích mezi Prahou a Chomutovem jezdí nepřiměřeně rychle, riskují při předjíždění a následky čelních střetů jsou tragické. Za poslední roky už zemřelo mnoho lidí.

Více o tomto tématu čtěte zde!