Kauza kolem městské policie, na kterou samo její domovské město Louny poslalo Policii ČR, ať vyšetří dva přestupky jejích strážníků, začíná vykazovat rysy kampaně. Používají se prostředky jako v dobách budování socialismu: ředitel je nařčen v tisku z různých nepravostí a hledá se podpora veřejného mínění pro krok, který má následovat.

Aspoň že místostarosta města a tím i celá ČSSD, která má v radě města čtyři křesla, přiznala, co je jejím hlavním záměrem: odvolat ředitele městské policie z funkce.

Pořád ale nechápu ty tanečky okolo a zamlžování skutečných cílů a důvodů – místo nich se podává trestní oznámení kvůli čerpání studijního volna a odpuštěné pokutě za tři stovky. Proč si rada města normálně nepozve ředitele strážníků na radnici a tam si za zavřenými dveřmi nevyříkají obě strany všechny své problémy? Vždyť je to běžný postup a normální právo každé radnice. Pak ať radní sami zváží, zda ředitele nechají dál ve funkci, nebo ho odvolají. I to je jejich běžná pravomoc.

Proč se ale do sporu musí zatahovat veřejnost a ředitel být očerňován v novinách od svého zaměstnavatele? Tenhle krok je přece už nadbytečný a také dost nevhodný. Současné vedení města Loun si s ním svou prestiž určitě nezvýší.