Během víkendu vrcholila v Lounech slavnost všech zahrádkářů a kutilů v okrese Louny – oblíbená výstava Dům a zahrada.

Vydařila se. Dorazily znovu tisíce lidí. Ze všech návštěvníků se stali hned na úvod také milovníci turistiky, protože zaparkovat u výstaviště bylo nemožné, každý se trochu prošel a zanadával si na dopravní obtíže.

Zájem o sazeničky, keříky, květináče, ale také nejrůznější vychytávky do domu, na chalupu nebo na zahradu, byl obrovský. Po úvodní procházce se za branami výstaviště otevřel pro návštěvníky ráj. K dostání bylo všechno, v několika velikostech a barvách. Každý měl svůj cíl. Mámo, rychle, než vykoupí keříková rajčata a vem taky pár kedluben. Já zatím vyberu nějaký pěkný stromek na zahrádku. I takové pokyny bylo slyšet v Lounech.

O kousek dál pár, který už evidentně byl na odchodu (podle množství zakoupenách květin), hartusil na tlačenice. Máme dva stromky polámané, to je nemůžeš nést normálně? Ptá se žena svého chotě. Nemůžu, odpověděl, a hleděl, aby už žádné další škody nevznikly. I tak si totiž pár z výstaviště odnesl slušnou úrodu a byl nakonec spokojený.

A o to šlo. Spokojenost sálala z většiny zahrádkářů, kutilů, stavitelů, i náhodných návštěvníků, kteří si vystáli nějakou tu frontu na něco dobrého na zub. Vybrali si všichni, jen si kvůli tomu museli něco málo vytrpět…