Obrovskou radost měli z postupu do krajského kola Štafetového poháru 2016 žáci Základní školy Prokopa Holého v Lounech. Postup si školáci vybojovali minulý čtvrtek, 14. dubna, v okresním kole, které se uskutečnilo na stadionu Mládí v Žatci za účasti šesti škol z okresu Louny. Spolu s lounskou „sedmičkou" do krajského kola třetího ročníku Štafetového poháru postoupila také Základní škola Komenského alej Žatec.

Závod je určen pro žáky prvního stupně. Družstvo každé školy tvoří šestnáct žáků jedné školy, běží se tři štafety, časy štafet se sčítají. Vítězí nejrychlejší škola. Štafety běží osm žáků 1. až 3. tříd na 100 metrů, stejně žáci 4. a 5. tříd. Další štafeta je smíšená, čtyři mladší a čtyři starší žáci. Vždy platí, že běží čtyři chlapci a čtyři dívky.

Lounská škola Prokopa Holého v minulých dvou ročnících vždy postoupila do finálového republikového kola, loni se v něm umístila na jedenáctém místě.

Letošního okresního kola se zúčastnily ZŠ Prokopa Holého Louny, ZŠ J. A. Komenského Louny, ZŠ Přemyslovců Louny, ZŠ Postoloprty, ZŠ Komenského alej Žatec a ZŠ Petra Bezruče Žatec.

Štafetový pohár pořádá Český atletický svaz. Patronkou soutěže je mistryně světa Ludmila Formanová.

Lucie Steklá