Celkem třináct aut se dnes, v pondělí 17. října, ráno srazilo na dálnici D6 Praha – Karlovy Vary, kterou řidiči z Podbořanska a Žatecka využívají k cestám do českého hlavního města. V místě se vytvořila až desetikilometrová kolona aut, která se rozjela až během dopoledne. Při nehodách nebyl nikdo zraněn.

První hromadná kolize se stala před půl sedmou ráno na druhém kilometru dálnice ve směru do Prahy. Ani ne za hodinu se o sto metrů dál udála další hromadná srážka. Policisté dopravu odkláněli na „starou" silnici přes Hostivice. Ta však nápor aut zvládala jen těžko, na několika místech se ucpávala.

V místě byla mlha

„Sotva policisté první nehodu na dálnici, při které se srazilo šest aut, zpracovali, srazilo se v místě dalších sedm automobilů," uvedl Jakub Vinčálek, mluvčí středočeské policie. Ta obě nehody vyšetřuje. V místě byla ráno mlha, špatná viditelnost mohla k příčině přispět.

Na stejné dálnici se ráno srazila také dvě auta na pátém kilometru a k podobné nehodě došlo i na desátém kilometru.

Dálnici D6 a silnici I/6 Praha – Karlovy Vary k cestám do českého hlavního města využívá kromě řidičů z Podbořanska také stále více lidí ze Žatecka. Důvodem jsou opravy a častá zdržení na silnici I/7 a dálnici D7 Praha – Chomutov. Během léta se tam tvořily dlouhé kolony u Slaného, teď se zase pracuje na dálnici kousek od Prahy.