Zřejmě k nejvážnější nehodě došlo těsně před desátou hodinou dopoledne u bývalé hospody v Ludvíkovicích u Děčína, kde se střetla dvě osobní auta. „Jednu ženu se středně vážným zraněním odvezla sanitka na chirurgii do děčínské nemocnice,“ sdělil Prokop Voleník, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje. K havárii auta došlo v Děčíně o něco později také v Benešovské ulici.

Silnice kvůli hustému sněžení kloužou, na řadě míst mají problémy kamiony. Nesjízdné se pro ně staly například silnice mezi Děčínem a Benešovem nad Ploučnicí nebo v Roudnici nad Labem. Nákladní auta také nemohou vyjet kopec u Bílence na Podbořansku před jesenickou křižovatkou na silnici Karlovy Vary – Praha.

Snímek z dálnice D8 ve směru z Drážďan do Ústí nad Labem - neděle poledne. Auta jezdila rychlostí maximálně 60-80 kilometrů v hodině.Zdroj: Deník/Kristiján Šujan

Střet dvou aut komplikuje dopravu u lyžařského střediska Klíny v Krušných horách, v Ústí nad Labem na Novosedlickém náměstí zase havaroval sypač. Nehody nákladních aut se staly v Teplicích, v Mostě měly kousek od sebe karambol dva autobusy ve Hřbitovní ulici.

V pohotovosti jsou také hasiči. Kromě nehod od rána zasahovali u několika padlých stromů, které se pod tíhou sněhu hroutí. Jeden z nich například zablokoval silnici mezi Žatcem a Postoloprty u Lišan.

Dálnice D8

Dopravní situace na dálnici D8 se během nedělního dne zlepšila. V poledne se přitom v některých místech dálnice z Drážďan do Ústí jezdilo jen 60 km za hodinu, dokonce se tvořily kolony. V neděli večer na vozovce sice stále leží vrstva sněhu, řidiči už ale mohou přišlápnout plyn. 

Dle webového portálu o dálnici D8 je na 78. kilometru dálnice kvůli počasí neprůjezdná benzinová stanice. Pokud řidiči vyráží směr Drážďany, měli by si tedy natankovat už v Chlumci nebo v Ústí.

Ilustrační foto.
Hustě sněží, na silnicích přibývá problémů

Popadané stromy

V okresu Děčín odstraňovali hasiči nahnuté, spadlé stromy a větve v šesti případech a to v Děčíně – Novém Městě, Bělé, Lipové, Bynově a Starém Městě. V Bynovské ulici spadly dva stromy na vedení veřejného osvětlení a v Teplické ulici poškodil spadlý strom fasádu domu. V okresu Louny vyjely jednotky šestkrát, a to do Podbořan, Bílence, Holedeče, Líčkova, Lišan. Jednalo se o nakloněné nebo spadlé stromy na silnici.

V okresu Litoměřice to byly tři výjezdy, a to k Sukoradům, Strážišti a Úštěku. V Strážišti strom strhl telefonní kabel, u Úštěku a Sukorad spadly stromy přes cestu. Tři výjezdy měly i jednotky v okresu Teplice, a to do Bohosudova a Maršova. V Bohosudově spadly dva smrky na vchod mateřské školy. Na ostatních místech to byly nahnuté stromy nad komunikací.

V okresu Ústí nad Labem spadl strom přes silnici u Leštiny. Na dalších šesti místech v kraji odstraňovali hasiči sníh ze střechy nebo sněhové převisy.