Dva případy, kdy alkohol nezabránil usednout motoristům za volant, zaznamenali i o uplynulém víkendu.

V pátek před půlnocí měla hlídka co do činění s podnapilým 22letým mužem v BMW, kterého stavěla v Holedeči. „Při dechové zkoušce mu policisté naměřili 1,55 promile alkoholu,“ řekla mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Pořádně si přihnul 34letý muž, kterého chytila opilého hlídka v sobotu večer v Černčicích u Loun. Za volantem felicie policisté narazili na řidiče, který vzhledem k vysokému stupni opilosti už nemohl ani vidět na silnici. Alkoholtester totiž ukázal, že má v dechu 2,24 a po půlhodině kontrolního měření dokonce 2,56 promile alkoholu.

Podle internetových serverů, které se zabývají alkoholismem, se opilost dělí na tři stadia. Přesáhne-li alkohol v krvi 3 promile, přichází třetí stadium, které se může změnit v otravu alkoholem. Dostavuje se útlum, únava, zvracení. Konzument usíná kdekoliv, není schopen chůze, ztrácí kontakt s realitou. Všechny důležité životní funkce jsou oslabeny a kvůli útlumu dýchání může nastat i smrt.

Oba opilci, které lounští policisté chytili za volantem, byli zadrženi a jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí až 1 rok za mřížemi věznice.