Okresní soud v Lounech vynesl v minulých dnech rozsudek nad 53letým Bohumilem Janouchem z Karlových Varů, který loni v březnu zavinil dopravní nehodu u Ležek na Podbořansku na silnici I/6 Praha – Karlovy Vary. Zemřeli při ní tři Rusové mířící z pražského letiště do karlovarských lázní. Viník nehody odešel od soudu s podmínkou.

Vjel do protisměru

„Řidič vozidla značky Mercedes Benz Viano převážel z Prahy do Karlových Varů čtyři cizince, přičemž na rovném a přehledném úseku s klesáním vyjel do protisměru, kde se střetl s nákladní soupravou," popsala nehodu Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

V autě jely dva manželské páry

Čelní srážka byla tragická. Spolujezdec (58. ročník) a dvě ženy (56. a 59. ročník) v dodávce utrpěli smrtelná zranění. Další spolujezdec (55. ročník) byl lehce zraněn. V autě jely dva manželské páry.

Řidič usnul

Jak ukázalo vyšetřování a výpovědi u soudu, řidič mercedesu za volantem usnul. Potvrdili to svědci i znalecké posudky. Řidič u soudu tvrdil, že si okolnosti nehody nepamatuje.

Soud v Lounech při vynesení rozsudku vzal v úvahu několik polehčujících okolností, například že viník neměl žádný záznam v registru řidičů a že nebyl nikdy trestaný. Vyměřil mu trest v délce 36 měsíců s podmínečným odkladem na čtyři roky. K tomu trest zákazu řízení na čtyři roky.