K několika nehodám vyjížděli v pondělí a úterý policisté v okrese Louny. Šlo o střety aut se zvěří a také nehody kvůli namrzlým silnicím. Naštěstí se všechny obešly bez vážných zranění.

Liška i srna střet nepřežily

V úterý odpoledne šetřili dopravní policisté nehodu s lesní zvěří, která se odehrála na silnici mezi Podbořany a Očihovem. "V pravotočivé zatáčce tam vběhla do jízdní dráhy řidiči auta zn. Mazda liška. Při střetu bylo zvíře usmrceno, škoda na vozidle byla odhadnuta na 30 tisíc korun. Ke zranění osob naštěstí nedošlo," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

K další nehodě s lesní zvěří vyjížděli policisté kolem deváté hodiny večer na komunikaci I/15 Most - Lovosice. Mezi obcemi Kozly a Libčeves se řidič osobního auta zn. VW střetl se srnou. "Ke zranění osob nedošlo, zvíře bylo při nehodě usmrceno," sdělila mluvčí.

Od středečního rána šetřili policisté v okrese Louny několik dopravních nehod v souvislosti s namrzlou komunikací. "Žádná z nich nebyla naštěstí vážná, většinou to odnesly jen pomačkané plechy. Policisté apelují na řidiče, aby jezdili s maximální opatrností a rychlost jízdy přizpůsobili povětrnostním podmínkám," uvedla policejní mluvčí.

Řidič u Loun nedobrzdil

Naštěstí jen s lehčí újmou na zdraví vyvázl mladý řidič osobního auta, který kolem šesté hodiny ráno boural na lounském obchvatu. "Nedobrzdil před ním jedoucí vozidlo v koloně a zazadu do něj narazil. Se zhmožděním hrudníku byl převezen do nemocnice a po vyšetření propuštěn. Silnice byla s opatrností průjezdná v jednom směru, před osmou hodinou již byla zcela zprůjezdněna," popsala úterní nehodu Jaromíra Střelcová.