Řidiči by měli být v tomto období na silnicích zvláště opatrní, množí se počty střetů aut se zvěří. Jen od nedělního večera do pondělního rána byly policistům nahlášeny dva střety se srnou a jedna mrtvá srna na silnici.

Mrtvá srna ležela na hlavní silnici

„V neděli, po osmé hodině večer, nahlásil řidič projíždějící silnicí I/7 Praha – Chomutov poblíž Postoloprt na komunikaci mrtvou srnu. Policisté informaci předali na Centrum dopravních informací a vyrozuměli tamního mysliveckého hospodáře, který se postaral o odstranění a likvidaci zvířete," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Auta srazila srny u Petrohradu a Nepomyšle

V pondělí, krátce před půl sedmou ráno, se střet osobního auta a srny odehrál u Petrohradu a o několik minut později se podobná nehoda stala i na druhém místě na Podbořansku – u obce Nepomyšl. „V obou případech se nehody naštěstí obešly bez zranění," sdělila.

Jak policie již řidiče upozorňovala, v tomto období nehod s lesní zvěří přibývá, svou jízdu by proto tomu měli přizpůsobit.

Pozor hlavně za svítání a za soumraku

Ke srážce se zvířetem může dojít v kteroukoliv denní dobu, nejčastěji však za svítání a za soumraku. Velké riziko hrozí i při nočním oslnění světla vozidla, kdy je zvíře dokonale zmateno a zůstává strnule stát na vozovce. U vysoké zvěře bychom měli být pozorní zejména v období páření, tedy v říjnu až v prosinci.

Zvířata se pohybují většinou ve skupinách

Prevencí vzniku těchto nehod je především snížení rychlosti jízdy v místech, kde je možný výskyt zvěře, zraková kontrola obou stran silnice a soustředění se na možnost, že se zvíře náhle objeví. Jakmile zjistíme jeho pohyb před sebou, měli bychom okamžitě zpomalit a vypnout dálková světla. Zvířata se pohybují většinou ve skupinách, takže je pravděpodobné, že zahlédnuté zvíře nebude samo, varují policisté.