Hned první den nového roku měla policie a další záchranáři spoustu práce. V neděli večer pátrali po muži, který odešel z domova a příbuzní se báli jeho možného sebevražedného jednání.

Událost nakonec dopadla dobře. Muž byl po několika hodinách nalezen ležící v bezvědomí poblíž železniční trati, ale jeho život se podařilo zachránit.

„Na policii se obrátili příbuzní 38letého muže z Lounska. Uvedli, že před několika hodinami v nestřežené chvíli odešel z místa bydliště v podnapilém stavu a pod vlivem léků. Hrozilo u něj sebevražedné jednání. Bezprostředně po tomto oznámení rozjeli policisté mimořádně rozsáhlou pátrací akci,“ uvedla v pondělí 2. ledna Jaromíra Střelcová, mluvčí Policie ČR Louny.

Do hledání muže v ohrožení se kromě profesionálních policejních pátračů zapojili i policisté z obvodního oddělení v Lounech, dopravní policisté, psovodi, také několik dobrovolných hasičů, ale i místní lidé, kteří nabídli dobrovolně svou pomoc. Prostřednictvím operačního střediska byl na místo přivolán také vrtulník s termovizí.

„Na základě informací získaných od pracovníka Českých drah a poté i nasazeného vrtulníku se pohřešovaného muže necelé tři hodiny od nahlášení případu podařilo nalézt. Ležel u železniční trati mezi Veltěžemi a Slavětínem. Byl v bezvědomí a byl přepraven do nemocnice. Nyní je hospitalizován. Jeho život se však podařilo zachránit a policie děkuje všem dobrovolníkům, kteří pomohli při pátrání a záchraně člověka,“ dodala Jaromíra Střelcová.