Motorkáři na Lounsku měli smolný začátek nového týdne. Během pondělí totiž na silnicích regionu bourali hned dva motocyklisté, kteří jeli příliš rychle a v zatáčce nezvládli své silné stroje. Oba nehodu přežili a snad by neměli mít ani vážnější zranění. První nehoda se stala krátce před desátou hodinou odpoledne v Černčicích u Petrohradu na Podbořansku.

„Ve směru od Kryr jel na motocyklu 33letý řidič, který se po projetí pravotočivé zatáčky dostal se strojem do protisměru, kde vletěl do příkopu.

Zastavil se až o betonovou patku telefonního sloupu,“ popsala kolizi mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová. Jezdec skončil v pražské nemocnici. Jeho zranění by podle policie ale neměla být vážná. Druhý motorkář havaroval kolem osmé večerní mezi obcemi Holedeč a Milošice.

„Sedmnáctiletý mladík nezvládl svůj stroj při průjezdu levotočivou zatáčkou a sjel do příkopu,“ řekla k této bouračce Střelcová.

Podle prvotních informací měl teenager utrpět pouze lehčí poranění, se kterým byl převezen do žatecké nemocnice. Obě nehody policie nadále vyšetřuje.