Ke dvěma vážným dopravním nehodám došlo během úterka v okrese Louny. Ta první, poblíž Lubence na Podbořansku, si bohužel vyžádala smrtelné zranění, při druhé se vážně zranil u Loun mladý motocyklista.

K nehodě u Lubence došlo v libkovickém kopci před polednem na silnici I/6 Praha – Karlovy Vary. „Osobní vůz zn. Mitsubishi Carisma, řízený starším řidičem, srazil 56letého pracovníka Správy a údržby silnic. Sražený muž bohužel utrpěl při nehodě zranění, kterým na místě podlehl," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. Příčinu a okolnosti této dopravní nehody nyní vyšetřují lounští kriminalisté.

Motorkář jel bez helmy a těžce se zranil

V úterý došlo v Lounech k nehodě motorkáře. Tato havárie se odehrála po desáté hodině večer v lounské Husově ulici. „Osmnáctiletý motorkář na stroji zn. Honda jel ve směru na Černčice a při projíždění mírné levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem. S motocyklem havaroval, přičemž utrpěl těžké zranění, se kterým byl přepraven do nemocnice," popsala policejní mluvčí. „Jeho zranění nemuselo mít možná takové následky, kdyby měl na hlavě ochrannou helmu," dodala.

I tato nehoda se dále vyšetřuje. Škoda byla odhadnuta na deset tisíc korun.

Po půlnoci havaroval opilý řidič

V úterý krátce po půlnoci se odehrála i havárie osobního automobilu na silnici třetí třídy u Břežan na Žatecku. Při té utrpěl 20letý řidič naštěstí jen lehčí újmu na zdraví, ale jak policisté zjistili, řídil opilý.

„V důsledku ovlivnění alkoholem nezvládl na mokrém povrchu vozovky pravotočivou zatáčku a s vozidlem Hyundai Accent sjel do levého silničního příkopu, kde přední částí narazil do stromu. Při nehodě utrpěl jen lehčí újmu na zdraví, rychlou záchrannou službou byl převezen do nemocnice na pozorování. Pravděpodobně zcela bez zranění by vyvázl z této nehody, kdyby byl připoután," sdělila J. Střelcová. Dechová zkouška u něj prokázala 1,63 promile alkoholu. Přesné množství alkoholu určil rozbor z krve řidiče.

Způsobená škoda byla odhadnuta na 30 000 Kč. I tato nehoda je v dalším šetření lounských policistů.