Šest lidí bylo v sobotu 19. května odpoledne zraněno na tuningovém srazu aut v Panenském Týnci. Auto vjelo při závodu mezi diváky.

Pro nejvážněji zraněného účastníka přiletěl vrtulník a převezl ho do nemocnice v Ústí. Ještě jeden člověk byl zraněn těžce a další čtyři lidé vyvázli s lehčími zraněními. Jednoho ošetřili záchranáři na místě, další byli převezeni do nemocnice ve Slaném. Informovala o tom policejní mluvčí Jana Matonohová. Policie původně informovala o čtyřech zraněných, v neděli jejich počet upřesnila na šest.

Neštěstí se podle mluvčí stalo při rychlostním závodě mezi dvěma auty. Jeden z vozů dostal smyk a vjel mezi diváky.

Tuning párty se konají na letišti v Panenském Týnci každý rok vždy dvakrát a není to poprvé, kdy jsou spojeny s problémy. Minulý rok v květnu dva řidiči rychlých vozů riskantně předjížděli další auto v koloně na hlavní silnici Louny – Praha po návratu z akce a jeden zavinil havárii řidiče v protisměru, která skončila jeho smrtí.

V předchozích letech se na srazech v Panenském Týnci vyskytly také potíže s opilými řidiči, kteří večer či v noci usedli za volant a jezdili po areálu nebo i narazili do jiných vozů.