Policistům na Mostecku dělají letošní zimu těžkou hlavu Santa Clausové! Jeden jim před Vánoci přepadl hernu. V neděli pro změnu zalarmoval muž ze sídliště Janov v Litvínově policii a hasiče kvůli metrové figuríně Santa Clause, která visela na balkoně. Spletl si ji totiž s malým dítětem.

Spletl se

Kuriózní případ se stal krátce před patnáctou hodinou. Policisté se o celé záležitosti dozvěděli od ústeckých hasičů. „Těm na linku tísňového volání zavolal občan z Janova, který informoval, že v protějším panelovém domě v ulici Jiřetínská visí v pátém patře z balkonu dítě,“ tlumočila obsah telefonátu mluvčí mosteckých policistů Ludmila Světláková.

Na základě oznámení se na janovské sídliště během několik málo minut sjeli hasiči s automobilovým žebříkem a hlídky státní a městské policie připravené k akci. Na místě pak záchranáři kontaktovali staršího muže, který znepokojivou zprávu o visícím dítěti na balkoně na tísňovou linku zavolal. Dotyčný jim ukázal, kde se podle něj capart nachází. Hasičům a policistům při pohledu na balkon v pátém patře bylo hned jasné, kolik uhodilo. Přes zábradlí totiž neviselo dítě, ale obyčejná figurína Santa Clause. „Starší muž si tuto vánoční výzdobu zkrátka spletl se živým člověkem,“ doplnila Světláková.

Santa v roli lupiče

Santa Clausové se v letošní zimě stali mostecké policii zřejmě osudní. Druhého prosince loňského roku neznámý lupič v převleku Santa Clause přepadl hernu Bonver v Mostě.

Muž vstoupil s plastovou lahví Coca–Coly do provozovny, a když se ho překvapená barmanka zeptala, co si přeje, tak na ni znenadání vylil pití a řekl si o peníze. Žena mu z obavy o svůj život hotovost vydala. Peníze lupič uložil do igelitky a zmizel. Kolik konkrétně Santa odnesl, policie neupřesnila. Mělo se prý jednat o několik desítek tisíc korun. „Pachatele jsme dosud nedopadli,“ řekla včera aktuálně Světláková.