Stačilo málo a 46letý muž z Libčevse u Loun mohl být dnes již mrtvý. Ustlal si totiž přímo na kolejích, po kterých za pár minut poté přejížděl vlak.

Nebýt pohotovosti 38leté ženy z Loun a strážníků, tak by vlaková souprava muže nejspíše přepůlila. O případu informovala městská policie.

Událost se stala ve středu 30. srpna kolem dvacáté hodiny v Jungmanově ulici v Lounech. Šestatřicetiletý muž, jak se později zjistilo – bezdomovec, se kterým mají policisté již několik zkušeností, se podle svědků nejprve motal na dráze, pak si začal lehat na kolej. Strážníci se o podivném chování dotyčného dozvěděli z telefonátu od 38leté svědkyně a okamžitě vyjeli zjistit, co se vlastně děje.

Při příjezdu na místo viděli, že je zle. Blížil se totiž vlak a bezdomovec nehybně ležel na břiše přes celou šíři kolejí asi padesát metrů před přejezdem.„Žena, která nám volala, už mávala na přijíždějící vlak, aby upozornila strojvedoucího. Strážníci se okamžitě rozběhli k muži a z kolejiště ho před vlakem, který začal brzdit, odtáhli,“ popsal vypjatou situaci zástupce ředitele lounské městské policie Miloslav Malý.

Vlak nakonec díky pohotově jednající ženě zastavil včas - ještě asi 20 až 30 metrů před místem, kde muž původně ležel. V tu chvíli se ale už bezdomovec nacházel v bezpečí, v trávě u kolejích, kde strážníci kontrolovali, jak je na tom zdravotně. „Dýchal, ale nehýbal se a nekomunikoval,“ popsal Malý, co hlídka zjistila.Muž byl evidentně pod vlivem nějaké tlumící láky – buď alkoholu či drogy. Na místo strážníci proto zavolali záchranku, která si dotyčného převzala k ošetření.

Proč si bezdomovec z Libčevsi ustlal uprostřed kolejí, není jasné. Je možné, že byl tak mimo, že nevnímal realitu a na koleje se zkrátka svalil. Mohl se pokusit spáchat sebevraždu.