K první smrtelné dopravní nehodě letošního roku došlo v lounském okrese ve středu 4. ledna večer na křižovatce silnice I/28 a ulici Mělecká v Lounech (u Elopsu).

Kolem 18.30 hodin jel ve směru od Mostu na Louny řidič s osobním vozidlem zn. VW Multivan a v prostoru křižovatky srazil přední částí vozu přecházející chodkyni. Čtyřiatřicetiletá žena přecházela silnici ve směru od lounského sídliště k firmě Elops.

Mladá chodkyně utrpěla při nehodě smrtelná zranění. Nyní policisté nehodu vyšetřují, zjišťují míru zavinění a přesné okolnosti této tragédie.Dechová zkouška provedená u 33letého řidiče byla negativní. Ve věci nařídili policisté soudní pitvu zemřelé a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.

V loňském roce na silnicích lounského okresu zemřelo při počtu 820 dopravních nehod celkem 9 lidí, 41 utrpělo těžká a 219 lehká zranění. Způsobená škoda byla odhadnuta na 57 315 100 Kč.

(jst)

Loňské tragické nehody


únor -Poblíž P. Týnce po střetu s dodávkou zemřela 23letá řidička auta.
březen - Na stejné silnici mezi Prahou a Chomutovem, u Seménkovic, se srazilo nákladní a osobní auto, jehož 28letý řidič zemřel v sanitce.
červen - Mezi Bitozevsí a Staňkovicemi narazil 68letý řidič do stromu. Při nehodě utrpěl smrtelné zranění.
červenec - Mezi Libčevsí a Želkovicemi havaroval kamion, převrátil se do příkopu. Jeho řidič, 22letý cizinec, na místě zemřel.
srpen - Na silnici mezi Zeměchy na Cítoliby 17letý motocyklista nezvládl řízení a narazil do stromu. Na místě zemřel.
srpen - Couvající nákladní auto ve Zbrašíně přejelo 54letého muže.
říjen - U Kozel 37letý motocyklista narazil do stromu. Zemřel.
říjen - U Postoloprt šel v noci v mlze uprostřed silnice 34letý chodec. Osobní auto jej odmrštilo na protijedoucí kamion, na místě podlehl.
prosinec - nad Staňkovicemi srazila policejní dodávka chodce. Ten zemřel.