K tragické dopravní nehodě došlo dnes, ve čtvrtek 26. ledna kolem deváté hodiny ráno, na silnici II/250 Staňkovice – Bítozeves na Žatecku.

Na zledovatělé silnici v zatáčkách nad Staňkovicemi dostala mladá řidička auta značky volkswagen smyk a skončila v lesíku mimo komunikaci. Řidiče dodávky, který v místě zastavil a chtěl osádce auta pomoci, smetlo druhé auto – Hyundai Getz. To řídila 43letá žena a její auto skončilo na střeše mimo vozovku.

Čtyřicetiletý řidič dodávky z Prahy zraněním na místě podlehl, nepomohla ani několik desítek minut trvající snaha záchranářů o jeho oživení.

Policisté na místě během dopoledne kyvadlově řídili dopravu v jednom směru, zasahovali i hasiči. „Hasiči na místě prováděli resuscitaci společně s posádkou sanitky ze Žatce a zajišťovali vozidla proti vzniku požáru,“ sdělil Michal Hrdlička ze žatecké stanice Hasičského záchranného sboru.

Na místo byli povoláni pracovníci Správy a údržby silnic, aby zledovatělou silnici ošetřili. Už večer v místě po silnici tekla voda nashromážděná z okolí, která přes noc zmrzla. Silnice byla velmi kluzká.

Další havárie

Kopec a zatáčky nad Staňkovicemi jsou v poslední době místem nehod často. V pátek 13. ledna tam dostala smyk řidička audi a narazila do protijedoucí octavie. Řidička audi utrpěla těžké zranění, řidička octávie utrpěla lehčí újmu na zdraví. Zaklíněnou řidičku jednoho z vozů hasiči vyprošťovali pomocí hydraulického nářadí. (Více čtěte zde)

Nedaleko od místa čtvrteční tragické nehody došlo v závěru loňského roku k jiné tragédii – policejní dodávka na silnici nad Staňkovicemi srazila chodce. Ten na místě zemřel (čtěte zde).

V okrese Louny letos na silnicích zemřeli dva lidé. K první letošní tragické nehodě došlo 4. ledna večer na křižovatce silnice I/28 a Mělecké ulice v Lounech. Řidič osobního auta srazil přecházející chodkyni. Čtyřiatřicetiletá žena přecházela silnici ve směru od lounského sídliště k firmě Elops, na místě zemřela.