Rychle dozadu. Rána. A další. Dopředu. Rána. A další. A další. Celkem deset nabouraných aut. Poničené volvo řidičky a devět dalších zaparkovaných. Takové je skore pondělní nehody v žatecké Družstevní ulici.

Na klidném místě tam řidička chtěla vyjet z parkovacího místa, nakonec ale „rozházela" okolní auta na chodníky. Je za karambolem technická závada nebo nezvládnutí řízení? Policie kuriozní havárii šetří.

Ke zranění nedošlo

Nehoda v Družstevní ulici v Žatci Zdroj: Deník/Hynek DlouhýK nehodě, která se naštěstí obešla bez zranění, došlo v pondělí 20. února kolem 15. hodiny v Družstevní ulici v Žatci. Šedesátiletá řidička tam chtěla vycouvat z parkovacího místa. Jenže… Manévr se nepovedl. Žena nabourala auta zaparkovaná na druhé straně ulice, pak dokonce i další v řadě, ve které stála.

„Žena vycouvávala z parkovacího místa, když se údajně, podle jejího tvrzení, vůz stal neovladatelný. Prudce zrychlil, přejel do protisměru a narazil do zaparkovaného vozidla zn. Ford Tranzit. Od něj se dále odrazil na další zaparkovaný automobil a došlo ke střetu s dalšími zaparkovanými vozidly. Poté, co se volvo vrátilo zpět do jízdního pruhu, nabouralo další auta. Následně pokračovalo ve směru jízdy vpřed, přičemž se opět střetlo s dalšími zaparkovanými vozidly," popsala nehodu policejní mluvčí Jaromíra Střelcová.

Nepřehlédněte: Dálnice D7 z Prahy do Chomutova v roce 2023? Ani tento termín už nevypadá reálně

Nezvládla šoférka řízení, nebo měla závadu?

Žena tvrdí, že za nehodu může technická závada. Podle informací Deníku řidička uvedla, že se auto rozjelo náhle a prudce dozadu, po prvních nárazech prý žena dostala šok a pak už si nic nepamatuje. Řidička byla střízlivá, alkohol vyloučila dechová zkouška. Podle neoficiálních informací měla údajně žena ve vozidle automatickou převodovku. Policisté tuto její verzi prověřují.

„Nehodu stále šetříme. Vozidlo bylo zajištěno a bude podrobeno znaleckému zkoumání," uvedl pro Deník Jiří Král, vedoucí dopravních policistů v okrese Louny.
Prověřována ale bude také možnost, že řidička nezvládla řízení. Policisté budou prošetřovat, zda se žena například nelekla, neztratila kontrolu, když se rychle rozjela, či zda pak například v šoku sama nepřeřadila. Její vozidlo totiž jelo dozadu i dopředu a dál naráželo. Přesnou příčinu nehody budeme znát až po ukončení vyšetřování.

Volvo během karambolu „odhodilo" některá auta až na chodníky, přes vysoký obrubník, některá skončila až na trávníku. Po chodnících ale naštěstí nikdo v tu chvíli nešel. „Při nehodě nebyl nikdo zraněn," dodal šéf dopravních policistů Jiří Král.

Předběžně odhadnutá škoda je 400 tisíc korun. Pravděpodobně bude ale vyšší.