V ostré zatáčce nad Žiželicemi se ve čtvrtek 30. srpna odpoledne převrátilo pojízdné kino – kinematograf Bratří Čadíků. Při nehodě se střetlo s protijedoucí dodávkou. Ke zranění lidí nedošlo, kinematograf jedoucí do Žatce z Hrádku nad Nisou je ale zcela zničený.

Kvůli nehodě byla několik hodin úplně uzavřena silnice Žatce – Most, policisté dopravu odkláněli přes Staňkovice. Na místě zasahovali také hasiči. „Hasiči na místě provedli zajištění vozidel proti vzniku požáru, odklidili následky nehody, uklidili vozovku, demontovali a vynesli promítačky a asistovali při otáčení převráceného přívěsu zpět na kola," sdělil Michal Hrdlička z HZS Žatec.

Kinematograf jel do Žatce, kde měl v pátek 7. září uzavřít sérii letních promítání po severních Čechách. „Jezdíme s kinematografy 21 let a neměli jsme na cestách jediný problém. Z nehody jsem smutný. Promítat v Žatci ale budeme, přijede náš jiný kinematograf," sdělil Deníku Josef Čadík, jednatel společnosti Kinematograf Bratří Čadíků.

Kinematografy společnosti letos v létě promítaly na třech trasách – po severních a jižních Čechách a na Moravě. Vstupné na promítání je dobrovolné – výtěžek jde na charitativní projekty. Letos už kinematografy vybraly zhruba 600 tisíc korun.

Ve spolupráci s Rádiem Impuls a Deníkem je jedním z těchto projektů plošina do žatecké základní školy Jižní, kterou navštěvuje na vozíčku upoutaný Martin Zelinka. Bez nové plošiny by musel přejít na jinou školu ve městě. Těsně před pátečním promítáním mu bude předán symbolický certifikát k plošině, která by měla být v „jeho" škole vybudována v nejbližších týdnech. (Více čtěte zde!)