K velké tragédii došlo dnes, v úterý 25. března, kolem 11 hodiny dopoledne poblíž Ležek u Lubence na Podbořansku. Na silnici I/6 Praha – Karlovy Vary se čelně střetly dodávka Mercedes Viano a kamion. Přímo na místě zemřeli tři lidé. Další dva se těžce zranili, do nemocnic je transportovaly vrtulníky.

„Poblíž motorestu Maják ve směru od Lubence na Prahu se střetly kamion s dodávkou. V dodávce značky Mercedes Benz Viano cestovalo celkem pět osob, z nichž dvě ženy a jeden muž nehodu nepřežili. Další dvě osoby, včetně řidiče, utrpěly těžká zranění a byly přepraveny do nemocnice. Řidič kamionu zraněn nebyl," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Auto náhle vyjelo do protisměru

Proč k nehodě došlo, není jasné. „Jel jsem kousek před tou dodávkou, viděl jsem to ve zpětném zrcátku. Auto zničehonic vyjelo do protisměru, nepředjíždělo. Po střetu s kamionem jsem zastavil a běžel k nehodě. Už tam byli jiní lidé, kteří se snažili pomoc raněným z auta," řekl Žateckému a lounskému Deníku přímý svědek nehody.

Auto Mercedes Viano jelo ve směru na Karlovy Vary, po střetu skončilo zcela zdemolované v příkopu. Jednou z možných příčin nehody je nepozornost řidiče. „Příčiny a okolnosti této tragické dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření lounských kriminalistů," sdělila lounská policejní mluvčí. Už teď je jasné, že kriminalisté budou nehodu vyšetřovat několik měsíců. U takto závažných nehod je to běžná doba. Podle prvotních neověřených informací z místa nehody v autě jeli ruskojazyční turisté z Prahy do Karlových Varů.

Frekventovaná silnice I/6 Praha – Lubenec byla na Podbořansku uzavřena řadu hodin, až do pozdního odpoledne. Policisté dopravu odkláněli v Lubenci na Vroutek a na jesenické křižovatce na Očihov. Na místě zasahovalo pět hasičských jednotek. „Hasiči poskytli zraněným předlékařskou pomoc. Jednoho mrtvého vyprošťovali ze zcela zdemolovaného auta," sdělil Lukáš Marvan, mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Připomínka tragédie u Týnce

Srážka kamionu s dodávkou vezoucí osoby připomíná tragédii z února roku 2008. Na silnici I/7 u Panenského Týnce tehdy zahynulo osm lidí, zaměstnanců postoloprtské zámečnické a instalatérské firmy, kteří cestovali do práce. Původní reportáž o události najdete zde! Jak se vyšetřování vyvíjelo a jak dopadl následný soud, najdete tamtéž.

Vinu na nehodě tehdy soud přiřkl řidiči osobního vozu, který předjížděl v zákazu předjíždějí a při manévru neváhal jet přes dvojitou plnou čáru. V protisměru se pak bočně střetl s protijedoucím Fordem Tranzit. Ten se odrazil přímo pod kamion. Celá osmičlenná posádka dodávky zemřela.

Událost se svými následky naprosto vymyká jakémukoliv srovnání v rámci okresu Louny. Jedinou výjimkou je rok 2001 a tehdy nově otevřený obchvat Loun na téže trase. Tam došlo k čelnímu střetu vozů. Sedm lidí jej zaplatilo životem.