Bezmála šest hodin byla dnes, v pondělí 2. července odpoledne, uzavřená silnice číslo 7 z Prahy na Chomutov. Na obchvatu Loun se srazila felicie s kamionem a při nehodě zahynuli dva muži, jedoucí v osobním autě. ČTK to řekl operační důstojník severočeské policie. Lehké zranění utrpěl i řidič kamionu. Doprava byla odkláněna po okolních silnicích. 

Nehoda se stala kousek od sjezdu Louny-západ, kde se od chomutovské silnice odpojují auta jedoucí na Most a na Bílinu. Kamion s tahačem značky Mercedes se srazil s felicií. "Zatím si netroufám odhadovat, co se tam stalo. Jedno auto je ve škarpě, druhé uprostřed silnice, možností je několik," řekl ČTK policejní mluvčí Tomáš Krupička. Silnice byla otevřena až okolo šesté hodiny večer.

Čtyřiatřicetiletý řidič zemřel přímo v troskách vozu a zachránit se nepodařilo ani jeho o dva roky staršího spolujezdce. "Dostal se k nám ve velmi vážném stavu, byl po resuscitaci a zachránit se ho nepodařilo," řekl ČTK mluvčí ústecké Krajské zdravotní Jiří Vondra. Ošetřen musel být i řidič kamionu, který ale vyvázl jen s lehčím poraněním.

(jtb, snm)