K tragické dopravní nehodě došlo v neděli 11. dubna ráno před devátou hodinou na silnici I/7 Praha – Chomutov u Bítozevsi na Žatecku.

Čelně se tam střetlo osobní auto Seat Toledo s autobusem. Auto začalo po nárazu hořet, zemřel v něm jeho řidič.

V autobuse pražské cestovní kanceláře, ve kterém jely děti ze Slovenska a Česka z Prahy ve směru na Chomutov, se 18 lidí lehce zranilo. „Dvanáct z nich bylo ošetřeno na místě, šest odvezly k dalšímu ošetření sanitky do nemocnice. O zbylé děti jsme se postarali, hasiči je odvezli na stanici do Postoloprt,“ řekl hasič Michal Hrdlička, velitel zásahu.

V autobuse podle jeho slov cestovalo 23 dětí a dvě učitelky. Lehce byl zraněn i řidič autobusu.

Podle předběžného šetření vjel řidič osobního auta Seat Toledo do protisměru, kde se střetl s autobusem. Proč k tomu došlo, se dosud neví. Vyšetřovatelům by měla napovědět také soudní pitva řidiče.

Po nehodě zůstala hlavní silnice na několik hodin uzavřená. Policisté dopravu odkláněli přes Seménkovice a Bítozeves. Silnice má být opět otevřena kolem půl druhé odpoledne.

Potřebné čtyři pruhy ještě nejsou

Nehoda se stala mezi Bítozevsí a Postoloprty, kde se připravuje stavba čtyřproudové silnice R7 Praha – Chomutov. Stavět se má začít už letos na podzim. Čtyřpruh by měl v budoucnu takovým střetům zabránit.

Po několika dnech klidu, kdy policisté v okrese Louny téměř k dopravním nehodám nevyjížděli, se stal víkend tragickým. V sobotu došlo totiž k další vážné nehodě u Deštnice na Žatecku. V zatáčkách tam nezvládl řízení 55letý motorkář, který při cestě ve směru od Svojetína na Žatec vyjel ze silnice. „Motorkář na místě svým zraněním podlehl,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jana Matonohová.

Další nehody autobusů

Nehody autobusů nejsou v poslední době v okrese Louny ničím výjimečným. Loni v červenci se u Drahonic na silnici mezi Lubencem a Podbořany převrátil autobus společnosti Student Agency, který jel na lince z Karlových Varů do Prahy. V autobuse cestovalo 45 lidí, včetně řidiče a stewardky. Při havárii utrpěli tři cestující těžká zranění, dalších 18 lidí vyvázlo z nehody jen s lehčí nebo středně těžkou újmou na zdraví. (Čtěte zde)

Předloni v květnu zase autobus společnosti Kavka, který vezl zaměstnance z průmyslové zóny Triangle, narazil ve Velemyšlevsi na silnici Žatec – Most do rodinného domku. Autobusu při sjíždění kopce selhaly brzdy. Při nehodě bylo zraněno 33 cestujících – třináct těžce, dvacet lehce. (Čtěte zde)