Policie stále ještě neukončila vyšetřování velké dopravní nehody ze závěru února na železničním přejezdu v Kašticích. Kamion s návěsem vjel na přejezd a na kolejích se střetl s rychlíkem Chomutov - Žatec - Plzeň. Při události bylo zraněno třináct lidí.

Policie odhaduje, že šetření by mohlo být ukončeno přibližně za měsíc. „Případ dosud není uzavřen vzhledem k jeho složitosti. Je tam vysoký počet zraněných a vyšetřující kriminalista stále čeká na znalecké posudky z oboru lékařství u všech třinácti osob," uvedla na dotaz Deníku Jaromíra Střelcová, mluvčí Policie ČR Louny.

Při vyšetřování také neustále stoupá výše hmotné škody. „Například na vlakové soupravě, a tato částka je pořád ještě předběžná, se dosud zjištěná škoda už pohybuje kolem 11,3 milionu korun. Na železniční trati a okolí činí škoda přes 600 tisíc a na kamionu a jeho nákladu to je 700 tisíc," upřesnila J. Střelcová. Původně po nehodě byla přitom škoda předběžně stanovena na 8 milionů korun. „Možný předpoklad ukončení šetření této nehody se odhaduje do jednoho měsíce," dodala policistka.

Ke střetu došlo letos na „přestupný den" 29. února. Směrem od Krásného Dvora na Žatec jel kamion s návěsem a kolem 15. hodiny jeho řidič vjel na přejezd. Na kolejích se pak srazil s vlakem. Jeden vagón se převrátil. Výstražná světla a zvukové signály na přejezdu byly v činnosti.

Připomeňte si: Rychlík převrácený, kamion rozbitý. Škoda 8 milionů