K nehodě došlo ve středu 11. listopadu okolo šesté hodiny večer. Šestatřicetiletá řidička ze Žatce jela po staré silnici podél R7 a zatím z nezjištěných příčin sjela mimo vozovku. Její Peugeot 307 se převrátil, uvnitř byly kromě ní a spolujezdkyně také tři děti. Dvě byly řidičky, jedno pětačtyřicetileté spolujezdkyně.

Jedno z nich později v nemocnici na následky zranění zemřelo. „Přes maximální snahu lékařů se nepodařilo jedno z dětí zachránit," potvrdil Deníku smutnou zprávu Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní. Podle všeho šlo o dívku, která utrpěla vážnější zranění a záchranáři ji museli dokonce oživovat přímo na místě nehody.

Také další dvě děti jsou vážně zraněné. Jedno leží na ARO v pražské nemocnici Motol. Ta ale odmítla informace o zdravotním stavu dítěte poskytnout. Třetí dítě - chlapce - pak vrtulník přepravil také do ústecké nemocnice, a to ve stabilizovaném stavu.

Obě ženy byly převezeny pozemními posádkami do krajské nemocnice v Ústí nad Labem, nyní jsou hospitalizovány na standardním oddělení úrazového centra.

Auto narazilo do betonového sloupu

Dvě děti museli záchranáři oživovat přímo na místě. "Hasiči společně s osádkou zdravotnické záchranné služby prováděli do příletu dvou vrtulníků resuscitaci jedné dívenky a poskytovali všem ostatním předlékařskou a psychologickou pomoc," potvrdil Michal Hrdlička, velitel žatecké jednotky hasičů, která na místě zasahovala. „Šlo o opravdu těžký a vyčerpávající zásah. Většina z nás jsou otcové a vidět děti v bezvědomí či dokonce se zástavou, bylo psychicky velmi náročné," dodal.

Na místo byl povolán také člen posttraumatického týmu HZS Chomutov a psycholožka HZS Středočeského kraje ze stanice Kladno, aby poskytli psychickou pomoc a podporu otci dětí. Ten nebyl účastníkem nehody, ale přijel na místo později.

Auto vyjelo v zatáčce kousek za benzinovou stanicí. Řidička jela směrem od Chomutova a v místě, kde se vozovka stáčí ostře vlevo pod přemostění s novou silnicí R7, sjelo auto do příkopu, narazilo do betonového sloupu mostu a převrátilo se na střechu. Místo události bylo po celou dobu zásahu zcela uzavřené a neprůjezdné. Policie okolnosti nehody dál vyšetřuje.