Namrzlé a zasněžené vozovky komplikovaly v pondělí 23. listopadu ráno dopravu na mnoha místech okresu Louny. Zejména pro nákladní vozidla se kluzké silnice staly v ranních hodinách nesjízdnými a nouze nebyla ani o havarovaná vozidla v příkopech. Problémy měli hlavně řidiči, kteří ještě nepřezuli na zimní pneumatiky.

Naštěstí nedošlo k žádné nehodě, která by si vyžádala vážné následky. I když se jich na namrzlých vozovkách stala v okrese celá řada, hlášeny policii nebyly a ta tedy včera šetřila celkem tři s jedním lehkým zraněním a škodou za celkem 135 tisíc korun.

U Sulce se střetla dvě auta

Krátce po sedmé hodině ráno vyjížděli policisté k dopravní nehodě na silnici I/7 Praha – Chomutov za obchvatem obce Sulec, kde se střetla dvě vozidla. Řidička osobního automobilu zn. Citroen, jedoucí ve směru na Louny, nepřizpůsobila rychlost jízdy zejména svým schopnostem, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace a dále povětrnostním podmínkám, které mohla předvídat. Uvedla vůz do smyku a vjela do protisměru, kde přední částí narazila do vozidla BMW. Naštěstí nebyl při nehodě nikdo zraněn. Dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Auto s letními pneumatiky dostalo smyk

Další nehoda se udála před desátou hodinou dopoledne v obci Letov na Podbořansku. Řidička osobního auta zn. Seat Cordoba, jedoucí ve směru od komunikace I/27 Žatec – Plzeň na Podbořany, nepřizpůsobila v pravotočivé zatáčce rychlost jízdy povětrnostním podmínkám, svým schopnostem, vlastnostem vozidla (letní pneumatiky!) a dopravně technickému stavu. Dostala smyk a vjela do protisměru za levý okraj komunikace, kde narazila do podélně zaparkovaného auta Škoda Felicia. I tato nehoda se naštěstí obešla bez vážných následků. Alkohol u řidičky nezjištěn. Obě nehody jsou nyní v šetření dopravní policie.

(jst)