K několika dopravním nehodám vyjížděli během středy 17. února policisté v okrese Louny. Naštěstí se na zasněžených a namrzlých vozovkách obešly bez vážných následků.

Kolem poledne se udála dopravní nehoda na silnici I/27 Žatec – Plzeň mezi obcemi Sýrovice a Radíčeves. „Řidička osobního auta Citroen Xsara předjížděla na přímém úseku nákladní automobil, dostala smyk a vjela za pravý okraj vozovky do příkopu, kde se otočila na levý bok. Příčinou této nehody bylo nepřizpůsobení rychlosti jízdy schopnostem řidičky, vlastnostem vozidla a povětrnostním podmínkám," popsala Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

K další nehodě došlo krátce po 16. hodině, policisté vyjížděli na komunikaci II/250 do Břvan u Loun. „Ve směru od Rané nepřizpůsobil řidič osobního auta zn. Ford Escort rychlost jízdy stavu povrchu vozovky a při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal na mokré komunikaci smyk. Přejel do protisměru a levou stranou se střetl s protijedoucím nákladním vozidlem," popsala nehodu policejní mluvčí s tím, že ke zranění osob při této nehodě naštěstí nedošlo. Dechová zkouška byla u obou řidičů negativní.