K jedenácti dopravním nehodám vyjížděli policisté v okrese Louny. Většina z nich se stala v neděli 2. října, kdy pršelo a řidičům to na mokrých silnicích klouzalo.

Nejvážnější nehoda se stala v neděli navečer na silnici II/226 na Podbořansku. Řidič (95. ročník) osobního auta zn. BMW jel ve směru od Lužce na Vroutek, když při průjezdu pravotočivou zatáčkou nepřizpůsobil rychlost a dostal smyk. „Vjel do protisměru a následně mimo komunikaci, kde narazil do silničního příkopu. Odtud se auto odrazilo, několikrát se přetočilo přes střechu a zastavilo se v poli na kolech," popsala nehodu lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová. Řidič utrpěl při nehodě lehčí zranění a sanitka ho převezla na vyšetření do nemocnice. Jeho spolujezdec (96. ročník) dopadl hůře. „S vážnou újmou na zdraví byl převezen do ústecké nemocnice, kde byl hospitalizován," dodala mluvčí s tím, že ani jeden z účastníků této dopravní nehody nebyl, podle prvotních informací, připoután bezpečnostním pásem. U řidiče policisté zjistili pozitivní test na drogy.

Nehod bylo víc

Povětrnostní podmínky se v neděli odpoledne podepsaly na zvýšeném počtu dopravních nehod.

Kromě zmíněné havárie na Podbořansku vyjížděli policisté k další nehodě vozidla poblíž obce Libčeves. Ta se udála kolem čtvrté hodiny odpoledne. „Řidička (76. ročník) osobního auta Škoda Octavia jela ve směru od Želkovic na Libčeves a v zatáčce dostala na mokrém povrchu vozovky smyk. Převrátila se na bok a skončila v příkopu. Ona a dítě školního věku v autě utrpěly lehčí zranění a byly převezeny na ošetření do nemocnice," popsala Jaromíra Střelcová.

Další dopravní nehody, které se naštěstí obešly bez zranění, se odehrály v neděli odpoledne na Podbořansku. V obci Petrohrad se střetla dvě osobní auta – BMW a Škoda Rapid. U Očihova v prudké zatáčce došlo k nehodě mezi osobními vozidly zn. Citroen a Ford. Večer vyjížděli policisté k Vroutku, kde ve směru na Kryry srazil řidič auta zn. Audi dvě srny.

„Policisté upozorňují řidiče, že s nadcházejícím nepříznivým počasím budou stále častěji mokré či namrzlé vozovky a motoristé by tak na tuto situaci měli být připraveni a řízení motorového vozidla tomu přizpůsobit," uvedla Střelcová.