Policisté nabádají motoristy, aby v nepříznivých povětrnostních podmínkách jezdili obzvláště opatrně a rychlost vozidla mokrým či namrzlým vozovkám přizpůsobili. Právě v tomto ročním období, kdy začínají mlhy, je horší viditelnost a silnice jsou kluzké, zaznamenávají policisté zvýšený počet dopravních nehod, kdy hlavní příčinou je nepřizpůsobení rychlosti vozidla stavu a povaze vozovky. Někteří řidiči totiž nezaregistrovali, že povrch vozovky je jiný než v letních měsících a pomalu nastává čas vyměnit letní pneumatiky na zimní.

V pondělí 17. října vyjížděli policisté hned k několika dopravním nehodám, kde hlavní roli sehrála nepřiměřená rychlost.

Narazil do protijedoucího auta

Hned ráno, před osmou hodinou, se na silnici II/226 Podbořany – Lubenec u Drahonic odehrála nehoda osobního auta zn. Ford Tranzit a vozidla zn. VW Golf. Řidič tranzitu (ročník 1992) jel ve směru od Lubence, když při projíždění pravotočivé zatáčky dostal smyk. Narazil do protijedoucího golfu. Při nehodě utrpěli lehčí újmu na zdraví tři spolujezdci z vozidla tranzit. Řidič tranzitu měl pozitivní orientační test na drogy. Nehodu dál šetří dopravní policie.

K další dopravní nehodě došlo v pondělí krátce před 13. hodinou na komunikaci II/227 ve směru od Rakovníka na Žatec. Při průjezdu levotočivou zatáčkou za obcí Deštnice řidička na vlhké vozovce dostala smyk a vjela vlevo, kde narazila v rotaci nejprve do silničního příkopu, od kterého se odrazila, a skončila v náletovém porostu na konci pole. Naštěstí nebyl při nehodě nikdo zraněn, dechová zkouška na alkohol byla negativní. I tuto nehodu šetří policie.

Čtěte také: Dálnice ráno stála, srazilo se na ní při čtyřech nehodách 17 aut

(jst)