Ve středu 17. prosince odpoledne se v lounském okrese odehrály dvě vážné dopravní nehody, které si následně vyžádaly jeden lidský život.

K oběma došlo na přechodech pro chodce.

První se odehrála před půl pátou odpoledne na přechodu pro chodce v lounské ulici SNP u odbočky do ulice Kosmonautů. Od centra města směrem na Chomutov jel s vozem Citroen Berlingo 33letý řidič a na tomto přechodu pro chodce nedal přednost dvěma ženám ve věku 30 a 52 let a srazil je na vozovku.

Při nehodě dle prvotních lékařských zpráv utrpěly obě chodkyně naštěstí jen lehčí zranění. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 3 000 Kč. Alkohol u řidiče nebyl zjištěn. Kolizi dále prošetřují dopravní policisté.

Tragédie v Žatci

Druhá nehoda, bohužel s tragickým koncem, se udála jen o několik minut později v žatecké Husově ulici. Kolem 16.50 hodin porazil 69letou ženu na přechodu pro chodce 19letý řidič osobního vozidla Seat Toledo.

Šofér jel ve směru od prodejny Plus k poliklinice, ženu na přechodu přehlédl a pravou přední částí vozidla ji srazil na vozovku. Zranění chodkyně se nejprve nejevilo jako vážné, ale lékař nevyloučil vnitřní poranění. Žena byla přepravena do žatecké nemocnice, ale tam bohužel později zemřela.

Škoda byla v tomto případě vyčíslena na 10 000 korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou.

(jst)