V okrese Louny zemřel letos při dopravní nehodě první člověk. Stalo se tak při tragické nehodě na Lounsku, ke které došlo v neděli 10. února odpoledne u Chlumčan na silnici I/7 Praha - Chomutov.

„Řidič s osobním vozidlem značky Peugeot 406 jel po silnici ve směru od Prahy na Chomutov, když z dosud neznámých příčin narazil za odbočkou na Chlumčany nejprve do svodidel. Následně přejel přes svodidla na travnatý svah, narazil do dvou stromů a zůstal na střeše pod svahem," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Proč k tomu došlo, má napovědět pitva

Přivolaný lékař již bohužel jen mohl konstatovat smrt. Ve věci byla nařízena soudní pitva na přesné zjištění příčiny smrti. „Další příčiny a okolnosti této dopravní nehody vyšetřují lounští kriminalisté," sdělila mluvčí.

Na místě zasahovali také profesionální hasiči z Loun. „Hasiči provedli vyprošťovací práce a pomohli odtahové službě při naložení osobního auta," sdělil Michal Hrdlička z Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Loni na silnicích zemřelo 12 lidí

Tragická dopravní nehoda z Chlumčan je vůbec první, při které v letošním roce zemřel člověk. „V loňském roce jsme zaevidovali za toto období již tři smrtelné nehody. Za celý rok 2012 zemřelo na silnicích lounského okresu celkem dvanáct lidí," doplnila Jaromíra Střelcová.