Na zasněžených a namrzlých vozovkách v okrese Louny nezaznamenali dopravní policisté v minulých dnech zatím žádné vážné nehody. Většinou to odnesly jen pomačkané plechy či lesní zvěř. Sjízdné jsou všechny silnice, problémy měly kvůli sněžení ve středu 11. ledna večer kamiony na některých místech – například v zatáčkách nad Žiželicemi nebo u Trnovan mezi Žatcem a Louny. Další sněžení meteorologové předpovídají na pátek.

Ve středu ráno vyjížděli policisté k dopravní nehodě nákladního a osobního automobilu na Žatecko. Ve směru od Měcholup na Deštnici se vozy bočně střetly, řidič nákladního a řidička osobního auta jeli příliš uprostřed silnice. „Naštěstí nedošlo při nehodě k žádnému zranění, dechová zkouška u řidičů byla negativní," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

U sousedů: Sněžení opět zkomplikovalo dopravu, u Sedlece blokovaly silnici kamiony

Střet se srnou byl ve středu ráno příčinou dopravní nehody mezi obcemi Vršovice a Chožov na Lounsku. Řidič osobního automobilu zn. Suzuki Grand Vitara již nestačil pro krátkou vzdálenost srážce zabránit a přední částí vozidla došlo ke střetu. Zvíře poté odběhlo do pole," popsala nehodu mluvčí.

Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Střet se srnou odnesly jen přední nárazník, chladič, registrační značka a nádržky na ostřikovače v autě.

(jst)