Lounští strážníci museli v uplynulých dnech řešit případ, kdy pes pokousal devítiletého chlapce.

Přestože zvíře naštěstí hocha zranilo jen lehce, pohmoždilo mu lýtko, bude se celou událostí zabývat přestupková komise lounského městského úřadu. K nepříjemnosti došlo v ulici Zahradní. Podle sdělení šestatřicetileté matky chlapce, dítě kousl jeden ze tří psů, kteří patří pětašedesátiletému důchodci.

„Žena uvedla, že muž svá zvířata stále venčí bez vodítka. Jméno pejskaře však říci nedokázala, znala ho jen od vidění,“ sdělil k případu Miloslav Malý z lounské městské policie. Strážníci proto prohledali okolí, ale důchodce nenašli. Žena jim však znovu zavolala za hodinu a sdělila, že se jí podařilo jméno majitele psů dodatečně zjistit. Strážníci se za mužem vypravili domů. Důchodce se přiznal, že skutečně své psy venčil na volno, ale nebyl si vědom toho, že by některé zvíře někoho kouslo.

„Na místo se proto dostavila matka se zraněným chlapce, který označil psa, který ho kousl. Poznal i jeho majitele. Hlídka proto přestupek sepsala a podstoupila ke správnímu řízení na Městský úřad v Lounech,“ dodal k případu Malý.