Došlo tam k tragickému střetu osobního vozidla a cyklistky. V té době měl místem projíždět také mikrobus bílé barvy, jehož svědectví by mohlo být pro policisty velmi důležité.

„V souvislosti s prověřováním této události žádáme řidiče mikrobusu, případné očité svědky události a projíždějící řidiče, kteří disponují ve svých vozidlech záznamovým zařízením a poskytnutím záznamu by mohli přispět k řádnému objasnění věci, nechť se ozvou policistům na lince 158. Děkujeme za spolupráci,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Střet auta a kola skončil ono sobotní odpoledne tragicky, cyklistka zemřela. „Šestasedmdesátiletý řidič osobního vozidla se pravděpodobně dostatečně nevěnoval řízení a přehlédl cyklistku, která jela ve stejném směru při pravém okraji vozovky,“ popsala tehdy událost policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Ženě na kole už bohužel ani záchranáři nemohli pomoci. „Došlo ke střetu přední části vozidla a zadního kola jízdního kola. Po střetu cyklistka utrpěla zranění neslučitelná se životem,“ pokračovala mluvčí. „Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou,“ dodala Gazdošová.

Nehodu policisté šetří pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. Případná svědectví jsou pro ně důležitá pro objasnění příčiny nehody.