V teplických Proseticích v ulici Pod školou hořely v pondělí v jednom bytě dvě dřevěné skříňky. Nájemníci při zásahu opustili dům. „Nikdo nebyl zraněn. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje,“ informoval v úterý mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan. Zásah netrval dlouho. Oznámení o požáru hasiči přijali v 16.51 hodin a za půl hodiny ho zlikvidovali.

 V Nové Vsi na Chomutovsku hořelo během Štědrého dne zaparkované osobní auto. Požár zasáhl i vedle stojící vůz a fasádu domu. Hasiči zasahovali také v Palackého ulici v Rumburku, kde vzplál plastový kontejner. Další jednotky vyjely i do chomutovské Spořické ulice u nádraží, kde také hořely odpadky, a do ulice Komořanská v Mostě, kde oheň poškodil kontejner na elektroodpad. V děčínské místní části Bynov hořelo na balkoně od zapálené cigarety, majitel zalil oheň vodou.

 Na Boží hod, v úterý 25. prosince, se v regionu během rána a dopoledne stalo několik dopravních nehod, většina bez zranění. Na silnici u lyžařské sjezdovky v Mezihoří na Chomutovsku řešila police nehodu, při které se převrátilo osobní auto a skončilo ve tři metry hlubokém srázu mimo komunikaci. Podle policie se nikomu nic nestalo. V úterý ráno se u obce Kryštofovy Hamry na Chomutovsku srazila dvě osobní auta. I tato nehoda se obešla bez zranění stejně jako nehoda osobního auta u Křimova  na železničním přejezdu, kde nemusel být omezen provoz. 

Sanita ale dopoledne vyrazila ke zranění po havárii vozidla na vjezdu do Jiřetína pod Jedlovou na Děčínsku. Další karamboly už byly bez zranění. V obci Košťany na Teplicku se střetla dvě osobní auta a u Trmic autobus s osobním autem. Všechny nehody policie vyšetřuje.

 V noci z pondělí na úterý policisté nechali uzavřít kvůli prasklému vodovodu část silnice v ulici Lesní v Rumburku, kde vznikla námraza. Závadu si převzali vodohospodáři.

 Na Boží hod bude podle předpovědi počasí pro Ústecký kraj odpoledne a večer ubývat srážek a v údolí bude vát mírný vítr, na horách ale silnější s nárazy kolem 15 m/s. Český  hydrometeorologický ústav upozornil, že na horách mohou vznikat sněhové jazyky a večer se ojediněle může tvořit náledí. Rozptylové podmínky jsou dobré. Ve středu 26. prosince má být přes den zataženo. Očekává se místy déšť se sněhem nebo déšť, na horách sněžení. Teploty budou 2 až 5 °C, na horách -1 až +2 °C.