Šest lidí se zranilo dnes, ve středu 3. ledna, při dopravní nehodě na silnici Žatec - Plzeň v prostoru mezi Očihovcem a Strojeticemi na Podbořansku. Podle dostupných informací havarovalo jen jedno vozidlo. Nehoda se udála kolem 13. hodiny. "Ohlášena na dispečink hasičů byla ve 12.57 hodin. K události vyjela jednotka hasičů z Podbořan," uvedl Michal Hrdlička z Hasičského záchranného sboru, územního odboru Žatec.

"Při nehodě bylo šest lidí zraněno. Naštěstí všechna zranění byla klasifikována jako lehká. Čtyři pacienti byli převezeni k další léčbě do nemocnice v Žatci a dva do nemocnice v Kadani," uvedl na dotaz Deníku Prokop Voleník, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

Dopravní nehoda, ilustrační foto.
Policisté v okrese vyjížděli v posledním týdnu roku ke třinácti nehodám

"Hasiči pak zajistili vozidlo proti vzniku požáru, asistovali záchranářům při ošetřování zraněných a pomáhali řidit dopravu do příjezdu hlídky Policie ČR. Pak ještě uklízeli místo nehody," dodal Lukáš Marvan, krajský mluvčí hasičů.

V okrese Louny po většinu dne hustě prší, vozovky jsou mokré, je zhoršená viditelnost. Policisté, hasiči i záchranáři nabádají řidiče k maximální opatrnosti.