Vážná dopravní nehoda se stala v neděli 27. dubna krátce před třetí hodinou odpolední u obce Radíčeves na Žatecku.

Čelně se tam srazila dvě osobní vozidla. Při střetu bylo pět osob zraněno. Jednou z vážně poraněných byla i třicetiletá těhotná žena, kterou musel do nemocnice přepravit vrtulníník.

„Příčinu kolize a míru zavinění vyšetřuje kriminální policie,“ informovala tisková mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Nehoda se stala na silnici I/27 na rovném úseku mezi obcemi Sýrovice a Radíčeves. Sedmatřicetiletý řidič mazdy, který jel ve směru od Podbořan na Žatec, údajně předjížděl dosud nezjištěné vozidlo a čelně se střetl s passatem v prostisměru.

„Při dopravní nehodě byla těžce zraněna spolujezdkyně v mazdě, kterou přepravil vrtulník do ústecké nemocnice. Podle předběžných informací utrpěli vážná zranění i oba řidiči automobilů a dále též osmatřicetiletá spolujezdkyně v passatu. V tomto vozidle byla ještě lehce zraněna patnáctiletá spolucestující,“ sdělila dále Střelcová.

Na místě střetu zasahovaly dvě posádky záchranné služby ze Žatce a jedna z Podbořan. Sanitky zraněné osoby převezly na žateckou chirurgii.

Kvůli dopravní nehodě byla silnice u Radíčevsi uzavřena až do 17.40 hodin.

Minulý týden vyjížděli policisté na Lounsku celkem k sedmnácti dopravním nehodám. Pět lidí při nich bylo těžce zraněno, čtyři utrpěli lehčí újmu na zdraví. Hmotná škoda byla odhadnuta na 1 418 000 korun. O víkendu se stalo devět nehod. Hlavními příčinami kolizí byl nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nesprávné předjíždění.