„Policisté řešili v uplynulém měsíci 150 dopravních nehod. Ve srovnání s loňským květnem jejich počet narostl o 21. Horší byly také následky kolizí. Jedna osoba přišla o život, tři osoby se těžce zranily a 31 jich utrpělo lehká zranění,“ vypočetla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Ke zmíněné tragické dopravní nehodě došlo 18. května kolem 19. hodiny na křižovatce silnice I/7 Praha – Louny s komunikací II/607 u Sulce. „Řidič osobního vozidla jedoucí po komunikaci I/7 od Prahy při průjezdu pravotočivou zatáčkou na mokré vozovce dostal smyk, vyjel mimo silnici, kde narazil do sloupku dopravní značky, a vozidlo se otočilo na střechu. Řidič byl letecky transportován do nemocnice, jeho spolujezdec utrpěl zranění, kterým na místě podlehl,“ popsala policejní mluvčí.

Hmotná škoda způsobená květnovými nehodami byla vyčíslena na bezmála 12 milionů korun, což je o čtvrtinu více než loni v květnu. „Řidiči motorových vozidel zavinili 89 nehod, třikrát byla vina na straně řidiče nemotorového vozidla. Velmi významně se na počtu nehod podílela zvěř, o její srážku šlo v 57 případech,“ sdělila policejní mluvčí s tím, že nejčastěji byl příčinou kolizí nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě. „V šesti případech policisté v souvislosti s šetřením dopravní nehody zjistili u jejího viníka požití alkoholu,“ dodala Miroslava Glogovská.

Místa nehod se poměrně rovnoměrně rozdělila mezi silnice první, druhé a třetí třídy a místní komunikace, na dálnicích došlo za celý měsíc jen k pěti střetům.