Rovný a přehledný úsek komunikace I/7 Praha – Chomutov u Loun postavený jako polovina dálnice sváděl k rychlé jízdě a předjíždění, což při stále se zvyšujícím se počtu projíždějících aut přinášelo mnohá rizika. Když se k tomu přidala únava a nepozornost řidičů, z obchvatu se stala jedna z nejnebezpečnějších silnic v regionu.

S tím je naštěstí od tohoto týdne pravděpodobně konec. Místo je mnohem bezpečnější, z obchvatu Loun se stala plnohodnotná čtyřproudová dálnice. Čelní střety protijedoucích aut, které byly příčinou mnohých tragédií na obchvatu, zmizí.

Ve středu 20. září začne řidičům sloužit nový dálniční úsek u Loun.
VIDEO: Dálnice D7 u Loun je hotová, řidičům začal sloužit rozšířený obchvat

K vůbec nejtragičtější nehodě na obchvatu Loun došlo v říjnu 2001. Po čelním střetu dvou osobních aut tehdy zahynulo na místě šest lidí. Sedmá oběť, 14letá dívka, zemřela později v nemocnici v Ústí nad Labem. V listopadu 2005 došlo u Loun ke srážce čtyř aut. V jednom uhořeli tři Vietnamci. Nehodu zavinil muž, který řídil pod vlivem alkoholu a v krvi měl stopy po drogách.

K velké tragédii došlo na západním konci obchvatu v úterý 6. září 2016. Po šesté hodině večer se tam srazila čtyři auta. Šlo o nákladní vůz DAF s přívěsem, dodávku Peugeot Boxer a dva osobní vozy – Škodu Octavia a hyundai. Na místě zahynuli tři lidé. Šlo o 39letého řidiče kamionu, teprve 22letého řidiče dodávky a 30letého řidiče octavie. „Spolujezdec v dodávce (84. ročník) utrpěl středně těžká zranění a letecky byl přepraven do nemocnice. V osobním vozidle hyundai byli lehce zraněni čtyři lidé včetně řidiče,“ uvedla tehdy lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová. Jako příčinu nehody policisté stanovili to, že se jeden z řidičů plně nevěnoval řízení vozidla.

Na otevření části dokončené dálnice D7 u Loun přijel i český premiér Petr Fiala.
Peníze na dostavbu D7 i D6 budou, slíbil v Lounech premiér Petr Fiala

K poslední smrtelné nehodě došlo na silnici I/7 u Loun 21. června 2019. Při čelním střetu dvou aut zemřelo malé dítě, další dva lidé se vážně zranili. I v tomto případě se viník, řidič jednoho z vozidel, nevěnoval řízení.

K nejznámějším lidem, kteří v autě u Loun zahynuli, patřil Zdeněk Kovář, který dlouhé roky bydlel v Žatci. Život fotbalisty a významného funkcionáře spojeného s kluby v Teplicích a Blšanech vyhasl na obchvatu v sobotu 23. února 2013 kousek od křižovatky Louny západ. Tehdy 38letý muž s osobním autem Audi A6 jel od Prahy na Chomutov a na obchvatu riskantně předjížděl. Čelně se střetl s protijedoucím osobním autem Škoda Octavia, které řídil 63letý Zdeněk Kovář. Ten na místě zemřel.

U soudu viníkovi přitížilo, že se u něj při ošetření v nemocnici našly drogy – pervitin. Za trestné činy usmrcení z nedbalosti a přechovávání omamné a psychotropní látky mu soud o rok později vyměřil tři roky nepodmíněně.

Nejtragičtější nehody na obchvatu Loun:

říjen 2001 – po čelním střetu dvou osobních aut na místě zahynulo šest lidí. Sedmá oběť, 14letá dívka, zemřela později v nemocnici v Ústí nad Labem.

srpen 2003 – čelní srážka dvou aut Škoda Felicia. Oba řidiči mrtví.

listopad 2005
– čelní střet Alfy Romeo a Škody Felicia. Ve škodovce na místě zahynuli 37letý otec a jeho 12letý syn z Postoloprt. Řidič Alfy Romeo z Brna zemřel později v pražské nemocnici.

listopad 2005
– srážka čtyř aut. V jednom uhořeli tři Vietnamci. Zavinil ji muž, který řídil pod vlivem alkoholu. V krvi měl stopy po drogách. O soudním procesu jsme psali zde

červenec 2012
– střet Škody Felicia s nákladním autem. Řidič osobního auta zemřel na místě, jeho spolujezdec v nemocnici v Ústí nad Labem. O nehodě jsme psali zde

září 2016
– srážka dvou osobních vozů, dodávky a nákladního auta. Tři lidé na místě zahynuli. Psali jsme zde