U Panenského Týnce havaroval v pátek 3. července večer po honičce s policisty motocyklista. Dnes policie k případu poskytla bližší informace.

Nehodě předcházel spáchaný dopravní přestupek motorkáře v Lounech, po kterém jej začali policisté pronásledovat.

„Čtyřiačtyřicetiletý motorkář na stroji zn. Suzuki se v lounské ulici SNP dopustil dopravního přestupku tím, že na plné čáře předjížděl osobní vozidlo. V danou chvíli jeli v protisměru dopravní policisté, kteří přestupek viděli a rozhodli se jej projednat. Za motocyklem se otočili a následně se snažili řidiče zastavit. Ten však na jejich výzvy vůbec nereagoval a snažil se hlídce ujet ve směru na Prahu,“ uvedla Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Svou agresivní a nebezpečnou jízdou přitom motorkář ohrožoval další účastníky silničního provozu. V místě stavebních úprav komunikace před obcí Panenský Týnec vjel motocyklista na původní vozovku silnice I/7 Praha – Chomutov a v pravotočivé zatáčce sjel ve vysoké rychlosti do levého silničního příkopu. Zarazil se o hliněný val, který jej odmrštil do vzduchu a řidič následně skončil vpravo od místa nárazu. Motocykl dopadl na levou stranu.

Zasahoval vrtulník

Na místě poskytli jak policisté, tak i náhodní kolemjedoucí svědci, jeden z nich byl lékař, motorkáři první pomoc a ihned přivolali rychlou záchrannou službu. S těžkým zraněním byl řidič letecky přepraven do jedné z pražských nemocnic a jeho stav je vážný. Případný alkohol v krvi řidiče prokáže až provedený krevní rozbor, u zasahujících policistů byla dechová zkouška na alkohol negativní.

„Policisté upozorňují motocyklisty, že v žádném případě nebudou jejich případné přestupky tolerovat. Měli by proto zvážit, zda kvůli spáchanému přestupku jim stojí zato, hazardovat se životem. Úplně nejrozumnější je však jezdit podle předpisů a k takovým tragédiím by vůbec nemuselo docházet,“ uvedla Střelcová.