Nohejbalisté Žatce přivítají příští sobotu 4. září na domácím hřišti soupeře z Děčína. Na stadionu Mládí tak rozehrají úvodní utkání play – out české nohejbalové extraligy. Začátek zápasu je v 14 hodin.

Odveta se hraje o týden později v Děčíně, případný třetí zápas opět v Žatci 18. září. Právě Děčín v posledním zápase základní části připravil žatecké nohejbalisty o možnost hrát o titul.

Play – out hrají čtyři týmy. Dva nejhorší se pak utkají s nejlepšími celky nohejbalové 1. ligy, z čehož vznikne dvojice, která bude mít právo v příští sezoně nastoupit v extralize.

Nohejbalisté Žatce nemají za sebou špatnou sezonu. Vypadalo to, že ve skupině o udržení hrát nebudou a naopak, budou účastníky čtyřčlenné skupiny, kde se bude hrát o titul.

Nadějně to vypadalo zvláště po výhře Žatce v Karlových Varech tři kola před koncem. Žatečtí měli před sebou poslední dva domácí zápasy s lehčími soupeři, alespoň co se týkalo jejich postavení v tabulce.

Víkendový dvojzápas ale nezvládli. Místo jasných čtyř bodů vybojoval Žatec pouze jeden. Nejprve remizoval s Čelákovicemi a pak dokonce prohrál s posledním Děčínem.

Pro Děčín to byla jediná výhra v základní části, pro Žatecké prohra znamenala, že místo o titul budou bojovat o udržení.

Tabulka extraligy
(základní část)

1. Šacung Benešov 21
2. Karlovy Vary 18
3. Modřice 18
4. Břve 15
–––––––––––––––––––––––
5. Žatec 14
6. Čelákovice 13
7. Čakovice 11
8. Děčín 2