Poslední dva roky má lounská střelkyně Jana Brabcová na trénink minimum času. Zatímco její soupeřky trénují, ona je ve škole nebo pracuje a je prakticky jedinou amatérkou v české špičce. Přesto stále dokazuje, že má obrovský talent. Naposledy to ukázala před pár dny, když vystřílela třetí místo na mistrovství republiky.
„Janě se povedl další super úspěch," jásal po zisku dalšího cenného kovu do sbírky Josef Jeremiáš, trenér Brabcové.
Střelkyně klubu UNITOP Louny Jana Brabcová uspěla v osmičlenném finále a vystřílela si nakonec třetí místo na republikovém šampionátu ve vzduchové pistoli. Zvítězila Michaela Musilová.
„Bohužel má teď Jana velmi málo možností trénovat, trénuje minimálně, byla v osmičlenném finále prakticky jedinou amatérkou, proto je bronz velký úspěch," přidává Josef Jeremiáš.

Dalším cílem je univerziáda

Lounská střelkyně Jana Brabcová totiž věnuje v současné době hodně času dokončení školy, především na tu se soustředí, předtím i pracovala, a tak možností trénovat nebylo mnoho. Se studiem je spjat i její letošní sportovní cíl. „Mistrovstvím republiky teď skončila vzduchovková sezona a začneme se pomalu připravovat na malorážku. A cíl? Jana by ráda ještě na univerziádu," dodává na dotaz Deníku Josef Jeremiáš.