Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hlasujte pro Sportovce roku 2014 okresu Louny! Oblíbená anketa startuje

Okres Louny - Oblíbená anketa o nejúspěšnějšího sportovce regionu je v plném proudu, zapojí se novináři, trenéři, funkcionáři, i sportovní veřejnost. Pošlete svůj hlas Sportovní hvězdě Deníku.

28.12.2014 AKTUALIZOVÁNO 21.1.2015
SDÍLEJ:

Poháry pro vítězeFoto: Deník/Zdeněk Plachý

Rok 2014 končí a je čas bilancovat. I ve sportu. Také letos získali sportovci z okresu Louny řadu medailí z republikových, světových i evropských soutěží. Určitě je z čeho vybírat. A proto je tady oblíbená anketa Sportovec roku 2014 okresu Louny.

Nejúspěšnější sportovce okresu Louny za rok 2014 opět vyberou sportovní novináři, trenéři, funkcionáři, odborníci. Pomoci mohou ale i čtenáři Žateckého a lounského deníku, přímo z jejich hlasů bude vybrána Sportovní hvězda Deníku. Hlasování je jednoduché. Možné je jen na tištěném kuponu z novin, stačí ho vyplnit a poslat nebo donést do redakce (nám. Svobody 123, 438 01 Žatec). Uzávěrka hlasování je 31. ledna 2015. Slavnostní vyhlášení úspěšných sportovců proběhne tentokrát v lounském divadle, v plánu je 11. února.

Pro lepší orientaci při výběru vyšich favoritů přinášíme nominaci nejlepších sportovců s jejich největšími úspěchy v roce 2014.

DOSPĚLÍ JEDNOTLIVCI

Martin Jakeš (basketbal) – Lounský hráč je mistrem republiky v basketbalu 3×3, českým reprezentantem, vybojoval 6. místo na MS, na ME byla česká reprezentace ve 3×3 basketbalu 12. Na World Tour Prague získal 3. místo. Ve světovém hodnocení hráčů je na 27. pozici.

Ondřej Dvořák (letectví) – V roce 2014 vyhrál letec z Rané všechny velké české plachtařské závody, včetně mistrovství republiky.

Martina Mikulášková (cyklokros) – Stříbrná na ME do 22 let, na trati MS v kategorii elite dojela na 11. pozici, nejlépe z českých závodnic.Na MČR dojela druhá, z pěti závodů národního poháru, které jela, pět vyhrála. Ve světovém poháru dojíždí v první desítce, na kontě má 6. místo z Koksijde, v Anglii dojela na 10. pozici.

Kristýna Zahradníčková (aerobik) – Dokázala vybojovat bronz na MS, stříbro má z MČR.

Jana Brabcová (střelba) – Lounská střelkyně byla 3. na MČR ve vzduchové pistoli, ve stejné disciplíně vyhrála akademické mistrovství republiky a národní pohár.

David Urban (plavání) – Na MČR dohmátl čtyřikrát šestý, dvě bronzová místa vybojoval v závodech národního poháru.

Ondřej Vít (nohejbal) – Mistr republiky v singlu, společně s bratrem Petrem získal zlato také na MČR ve dvojicích. Zlatou medaili má z MS týmů, kde opora žateckých nohejbalistů nastupoval v trojici a hrál i singla.

Hany Greisiger (kick box) – Žatecký bojovník získal letos titul mistra světa v K1, pátý byl na ME v muay – thai, získal také 1. místo na MČR v muay – thai, stříbrný byl na MČR v kick boxu v low kicku.

Tomáš Plevko (plavání) – Na MČR vyhrál závod na 50 m volným způsobem, navíc byl dvakrát třetí. Několikrát v sezoně vyhrál závody národního poháru na kraulařské padesátce a stovce.

Vladimír Slanina (sjezd na divoké vodě) – Na MS v Itálii dojel 11. ve dlouhém sjezdu, 13. ve sprintu. Byl členem dvojnásobně stříbrného týmu v dlouhém sjezdu i sprintu. Dokázal dojet třetí na závodě světového poháru ve Vídni.

Lucie Záleská (dráhová cyklistika) – Po návratu po těžkém zranění na ME dojela na 11. pozici, ve světovém poháru v dráhařském víceboji skončila na 19. místě v Mexiku a na 14. místě v Anglii. Republikové zlato vybojovala v týmovém stíhacím závodě. Medaile získala na mezinárodních mítincích v Portugalsku, Bělorusku, Itálii a ČR.

Jan Wainer (triatlon) – Úspěšný triatlonista dokázal vybojoval druhé místo v Českém poháru v závodě ve Ždáru nad Sázavou, pátý byl na MČR v dlouhém duatlonu. Osmé místo obsadil na policejním ME v triatlonu, vybojoval ještě páté a osmé místo v Českém poháru.

KOLEKTIV DOSPĚLÝCH

FK Louny (fotbal) – Družstvo mužů skončilo minulou sezonu v krajském přeboru na 9. místě. Po přestávce ale přišlo zlepšení, po podzimu jsou Louny druhé, bojují o postup do divize.

FK Postoloprty (fotbal) – Tým skončil pátý v I.A třídě, po podzimu je dokonce druhý v této soutěži.

MLÁDEŽ JEDNOTLIVCI

Kristián Balon (plavání) Na MČR žactva získal šest medailí, čtyři byly zlaté, dvě stříbrné. Na Zimním poháru ČR úspěchy zopakoval, opět byl čtyřikrát první a dvakrát druhý.

Martin Lacina (veslování) – Na republikovém šampionátu ve sprintu byl na skifu na 2. místě, má také dva bronzy z týmových lodí.

Antonín Svěcený (plavání) – Velký talent českého plavání byl na 6. místě na ME juniorů na 200 m prsa. Na MČR dorostu dohmátl dvakrát první, jednou třetí a jednou čtvrtý. Sbírá úspěchy už ale také mezi dospělými. Na ME dospělých byl 34. na 200 m prsa, vyhrál Velkou cenu Bratislavy, v národním poháru je pravidelně mezi dospělými medailisty.

Lenka Bešíková (plavání) – Na Zimním poháru ČR doplavala třikrát na 1. místě, na letním MČR žactva byla třikrát čtvrtá.

Filip Karbula (st. tenis) – Krajský přeborník, vítěz krajské olympiády mládeže, dvojnásobný vítěz Poháru olympijských nadějí, nominován byl na celostátní olympiádu mládeže do Zlína, kde reprezentoval Ústecký kraj. Na mistrovství ČR postoupil až do boje o osmifinále, kde podlehl pozdějšímu vítězi. Patří do republikové špičky mezi mladšími žáky. Že výsledky nebyly náhodné potvrdil na celostátním bodovacím turnaji, kde vybojoval stříbrnou medaili.

Marie Hnízdilová (plavání) – Na MČR žactva vybojovala čtyři zlaté medaile, uspěla na 100 a 200 m znak.

Adéla Citová (aerobik) – Vybojovala bronz na MS, stříbro na ME a MČR. Navíc byla součástí týmu, který získal zlato na MS, stříbro na ME a zlato na MČR.

Stanislav Voráč (plavání) – Na MČR dorostu vybojoval dvakrát čtvrté místo, jedno páté a dvě sedmá.

Lucie Svěcená (plavání) – Zúčastnila se Světové olympiády mládeže, kde byla 6. na 100 m motýl a 9. na 50 m motýl. Na dospělém MS při své premiéře dohmátla 24. a 28., na MČR dospělých byla pětkrát první, na motýlkářských tratích 50 a 100 metrů nemá u nás konkurenci. Na MČR dorostu vybojovala devět medailí, z toho šest mělo zlatou hodnotu.

Josef Bařtipán (cyklokros) – Na MČR dojel sedmý, v národním poháru dokázal dojet na 3. a 4. pozici. Na dráhařském MČR byl stříbrný v keirinu, na silnici dokončil šampionát na 18. pozici.

Tomáš Urban (plavání) – Na MČR dorostu dohmátl třetí, dvakrát čtvrtý a jednou pátý.

Karel Korenc (judo) – Naděje českého juda zvítězila na jedenácti turnajích v ČR, ovládla také pět klání v Evropě. Věnuje se také kung–fu.

KOLEKTIV MLÁDEŽE

FK Louny ml. dorost (fotbal) – Mladší dorostenci jsou po podzimní části krajského přeboru na prvním místě.

TJ Šroubárna Žatec ml. žáci (národní házená) – Ve finále Poháru ČR skončili druzí, po podzimu jsou první v oblastním přeboru.

Jazzmani Žatec (plavání) – Tým získal celou řadu zlatých medailí na MČR (Bešíková, Balon, Svěcená, Svěcený, Hnízdilová). Junioři z týmu jezdí i na mezinárodní soutěže, Svěcená byla šestá na Světové olympiádě mládeže, účastnila se i seniorského MS, Svěcený byl šestý na ME juniorů, plaval i na ME dospělých.

Juniorský fitness klub Louny (aerobik) – Lounské dívky získaly zlato na MS v trojicích, stříbro na ME a zlato na MČR. Navíc Adéla Citová vybojovala individuální bronz na MS, stříbro na ME a MČR.

VK Ohře Louny (veslování) – Starší žákyně získaly dvě stříbrné medaile na MČR v párové a nepárové čtyřce, dorostenci dojeli dvakrát třetí, dorostenky vybojovaly na šampionátu stříbro a bronz.

FK Louny ml. žáci (fotbal) – Družstvo mladších žáků je po podzimu v krajském přeboru na druhé pozici.

TJ Šroubárna Žatec st. žáci (národní házená) – Na halovém mistrovství ČR skončili na 4. místě, v oblastním přeboru jsou první.

TRENÉR MLÁDEŽE

Jakub Hnátek (basketbal) – Lounský trenér úspěšně vede žákovský tým Basket Academy Louny U12, stará se také o basketbalové kroužky na školách.

Ondřej Payma (plavání) – Trenér mladých žateckých závodních plavců, kteří přivezli medaile z MČR žactva, dorostu i dospělých.

MASTERS

Miroslav Urban (triatlon) – Žatecký závodník absolvoval v roce 2014 několik triatlonů. Nejlépe se umístil ve své kategorii čtvrtý v Mělníku, každoročně se zúčastňuje i nejnáročnějších ironmanů, letos byl devátý na Slovensku, devatenáctý na Elbě.

Václav Mareš (silový trojboj) – Lounský silák vybojoval titul mistra světa federace WUAP v kategorii masters, v benchpressu zvítězil ve světovém poháru, zlatý byl také v mrtvém tahu na MČR.

Pavel Švingr (triatlon) - Celkový vítěz Českého poháru v dlouhém triatlonu v kategorii 60 let a více, zlatý byl také na MČR ve středním triatlonu, stříbrný na MČR ve sprint triatlonu, bronzový na MČR v dlouhém duatlonu. V seriálu Českého poháru v olympijském triatlonu byl celkově druhý, dokázal vyhrát závod v Jablonci.

Autor: Hynek Dlouhý

28.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tady bývala koupelna a kuchyň
AKTUALIZUJEME
8

Dva lidé zemřeli v Jirkově kvůli šesti stovkám. Žhář půjde na 15 let do vězení

Bývalý Dreherův pivovar v Žatci, kde sídlil podnik Fruta. Objekt má být spolu s dalšími 88 budovami ve městě zapsán do seznamu UNESCO.

V bývalém pivovaru v Žatci by se opět mohlo začít vařit pivo

Muž, který v Žatci ohrožoval taxikáře nožem a kradl v baru, je ve vazbě

Žatec – Žatečtí kriminalisté objasnili přepadení taxikáře a krádež v baru. Podle jejich zjištění se obou skutků dopustil 35letý muž. V současné době se nachází ve vazbě, kterou na něj uvalil soud.

Průvod čertů projde znovu centrem Žatce. Pak i sousedním Mostem

Žatec, Most - Pekelné dostaveníčko proběhne v Žatci 3. prosince. Přijedou děsivé bytosti z celé země.

Do Sněmovny chce bohém v bílém klobouku a houf kormidelníků

Ústecký kraj - Bohém s bílým kloboukem, rastaman nebo prodejce semen léčivých bylin u Pirátů, případně vydavatel Teplického kurýru u Rozumných. I s takovými profesemi se můžete setkat na kandidátkách pro volby do Poslanecké sněmovny.

Velkoformátové snímky vytažené z mobilu: V Luragu vystavuje smartfotografka

Chomutov, Žatec – Na dnešní vernisáži rozdá mladá žena ze Žatce rychlé tipy, jak lépe fotit iphonem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení