Třiatřicet vteřin nadělilo duo Martina Mikulášková a Lucie Hochmann ostatním nejlepším cyklistkám republiky na šampionátu v časovce dvojic v Židovicích. Na poslední chvíli složený neobvyklý tým cyklokrosařka – dráhařka neměl konkurenci, i když pro obě bylo klání jen přípravou na jejich hlavní disciplíny.

„Daly jsme se s Luckou dohromady na poslední chvíli. Napsala mi, trenér souhlasil, tak jsme si řekly, že do toho jdeme. A stálo to za to, máme mistrovský dres, bylo to parádní," raduje se z republikového titulu lounská cyklokrosařka Martina Mikulášková.

Časovka dvojic na 32 kilometrů se jela v Židovicích nedaleko Roudnice nad Labem. „Jsem ráda, že jsem s Martinou mohla jet, pěkně jsme si zazávodily. Místy to šíleně foukalo, tak to bylo dost těžké," pochvaluje si netradiční spolupráci cyklistek z jednoho regionu, ale z jiných disciplín, také Lucie Hochmann.

Vítězství o půl minuty

Duo Hochmann – Mikulášková v Židovicích vyhrálo o více než půl minuty. Časomíra se zastavila na čase 52:46, druhé Neckářová s Rotterovou zajely o třiatřicet vteřin pomaleji. Bronzové Voráčová a Kotalová dokonce ztratily minutu a třicet devět vteřin.

„Ujely jsme jim. No i když Lucka mě spíš pro titul dovezla, přece jen jako dráhařka má trochu jiné časovkářské dispozice než já," směje se a říká v nadsázce Mikulášková. Hochmann ale její výkon chválí. „Spolupráce byla výborná. Obě jsme makaly," říká vážně dráhařka.

Na první obrátce ztrácely podle informací z trati Hochmann a Mikulášková dvanáct vteřin, na druhé osm, a tak v posledním okruhu „za to vzaly". Také v cíli jim pořadatelé říkali, že to bude těsné. Nakonec ale zjistili, že byla chyba v čase jiné dvojice a lounská a blšanská cyklistka se radovaly z výhry o více než půl minuty.

Příprava na hlavní sezonu

Obě jely závod v rámci přípravy na svou hlavní sezonu. Lucie Hochmann má za sebou soustředění v Harrachově, aktuálně odjíždí na další, tentokrát ale už na dráhu do Prahy. A v závěru srpna a na začátku září už ji čekají první závody na dráze, následovat budou pro ni stěžejní světové poháry, na kterých bude bojovat o letenku na olympiádu.

Také pro Mikuláškovou začne hlavní sezona v září, první světový pohár cyklokrosařů se jede v jeho závěru v Las Vegas. „Příští týden ještě pojedu s reprezentací evropský šampionát na silnici v Estonsku, poté chvilku volno a pak už se začnu připravovat v terénu," dodává lounská cyklokrosařka, která v rámci přípravy nedávno absolvovala také silniční Tour de Feminin.

Výsledky MČR v časovce dvojic:

Ženy (32 km):

1. Hochmann (Dukla Praha), Mikulášková (TJ Stadion Louny) 52:46,633
2. Neckářová (Lawi Author team), Rotterová (TJ Uničov) 53:19,432
3. Voráčová, Kotalová (TJ Uničov) 54:25,181.