Už už se lounští diváci připravovali, že v cíli budou letos poprvé tleskat vítězné domácí, ale dosud trápící se, Martině Mikuláškové. Ještě kolo a půl před cílem závodu národního poháru cyklokrosařek měla obrovský náskok, v její jízdě byla po dlouhé době opět vidět „jiskra" a situace na trati vypadala jednoznačně. Jenže… V závěru při jednom ze sjezdů ošklivě spadla, poškodila kolo a Czeczinkarová a Šafářová jejího zaváhání využily.

„Byla to moje chyba. V předposledním kole mi to v nejprudším sjezdu ujelo po listí na kořenu, udělala jsem ve zlomku vteřiny špatné rozhodnutí a sletěla jsem do lesa na strom. Nakonec jsem ráda, že jsem si nic nezlomila. Ale rozbila jsem kolo, ohnula řídítka a páku. Půl kola jsem pak jela do depa na nejlehčí převod, nešlo přehazovat. Byl to zrovna úsek po asfaltu, takže mě holky dohnaly a ještě mi ujely," byla po domácím závodě hodně smutná Martina Mikulášková.

Do cíle dojela v slzách. Letos se totiž zatím cyklokrosařce, která je zvyklá na českých tratích vyhrávat a ve světě být kolem desátého místa, vůbec nedaří.

Problémy na startu sezony

Na začátku sezony měla velké tréninkové manko, měla problémy s fyzičkou, dosud zatím v českém Toi Toi cupu v této sezoně nevyhrála, ve světovém poháru dojela v závěru startovního pole.

„Chtěla jsem v Lounech strašně moc vyhrát, diváci byli skvělí. Po těch několika špatných výsledcích už jsem doufala, že to vyjde. Dlouho to na výhru vypadalo, takhle už jsem se dlouho na výhru netěšila. Bohužel, nakonec to nevyšlo. Ale s výkonem jsem spokojená, jelo se mi dobře, byla to smůla," pokračovala pro Deník po závodě třiadvacetiletá lounská cyklokrosařka.

Jiskra je zpět

Ta, jak je její tradicí, neodstartovala ani v Lounech úplně nejlépe. V nájezdu do terénu byla kolem páté pozice. Pak už ale diváci viděli tradiční obrázek, bylo vidět, že Mikulášková již dohání tréninkovou ztrátu z úvodu sezony, že její jízda už opět má „jiskru".

Ještě v prvním kole se přehnala přes soupeřky a usadila se na první pozici. Postupně si vytvářela velký náskok, který v době pádu byl už kolem půl minuty. Kolo a půl před cílem ale přišlo zaváhání, ošklivý pád a lounskou cyklokrosařku s poškozeným kolem předjely později vítězná Jana Czeczinkarová a Adéla Šafářová. Po výměně kola už nebylo dost času na nový útok, cíl závodu byl příliš blízko. Martina Mikulášková v Lounech dojela třetí se ztrátou sedmatřiceti vteřin na vítězku.

Toi Toi cup Louny - výsledky žen:

1. Jana Czeczinkarová 45:07

2. Adéla Šafářová +0:08

3. Martina Mikulášková +0:37