Napínavý souboj až do úplného závěru, do předposlední zatáčky, připravili cyklokrosaři pro diváky v Lounech. Na špičce bojoval o vítězství domácí odchovanec Vojtěch Nipl, nakonec dojel v závodě českého poháru druhý za zkušeným Radomírem Šimůnkem.

„Druhé místo v Lounech, na domácí trati, v těsném a vyrovnaném závěru s Radkem Šimůnkem, pro mě je a není úspěch. Mám takové smíšené pocity. Na jedné straně jsem podal myslím velmi dobrý výkon a výsledek je krásný, ale to vítězství… Bylo na dosah, navíc proti Šimůnkovi, trochu to zamrzí. Ale jede se dál a opravdu mě těší, že mi to jelo dobře, že jsem podal takový dobrý výkon a mám na to, bojovat s nejlepšími. Forma jde nahoru," usmíval se nakonec po dojezdu závodu v Lounech Vojtěch Nipl.

Nipl diktoval tempo

Lounský cyklokrosař měl doma výborný start. Už úvodní schody vybíhal na druhém místě a hned v terénu poodjel, společně s hostem z Belgie Bosmansem, ostatním. Ve druhém kole ale Bosmans odpadl a naopak Nipla dojel Šimůnek. A tato dvojice ovládla čelo závodu až do konce. Za nimi se pokoušeli sjet náskok Paprstka, Petruš a další, ale marně. Naopak náskok dvojice Nipl a Šimůnek se zvětšovala, oba jeli výborně technicky a střídali se až do devátého kola ve vedení. Každou chvilku byl na čele někdo jiný. Rozhodlo se až pár desítek metrů před cílem.

Rozhodla předposlední zatáčka

„Rozhodl nájezd do předposlední zatáčky. Snažil jsem se tam vjet první, ale souboj jsem bohužel prohrál. Radek Šimůnek si to pohlídal, byl tam první a pak už ho nešlo předjet. Tam jsem prohrál," uvědomuje si Nipl. Za ním na třetím místě projel cílem Tomáš Paprstka, lídr národního poháru. Pro Vojtěcha Nipla je výsledek z Loun zatím nejlepším v sezoně.

Toi Toi cup Louny - výsledky muži:

1. Radomír Šimůnek      58:56
2. Vojtěch Nipl              +0:04
3. Tomáš Paprstka        +0:32