Akce se zúčastnili kromě rakouské žákovské špičky i závodníci z Itálie, Německa, Švýcarska, Slovenska, a také Francie. Mladá česká závodnice se i tentokrát dokázala v silné konkurenci prosadit. Začátek závodů se sice nevyvíjel zcela dle představ, když se Hornofové na 200 metrů volným způsobem špatně dýchalo a na 100 metrů motýlkem ji nevyšly dohmaty na obrátkách. I tak si vyplavala na obou tratích stříbrné medaile.

Čtyři zlaté a dvě stříbrné

Na dalších tratích už ale „chytila" rytmus a soupeřkám zatápěla. Nejdříve si o osm vteřin vylepšila osobní rekord na 200 metrů prsa (3:15,69) a jednoznačně zvítězila.
Poté přišel vrchol závodů v podobě hlavní disciplíny 400 metrů volným způsobem. Lounská plavkyně svedla urputný souboj s nejlepší rakouskou žačkou T. Huys, v závěru dokázala prodat svůj dobrý fyzický fond a dohmátla první ve vynikajícím čase 5:32,02.

Druhý den závodů pokračovala Hornofová v suverénních výkonech. Nejprve zaplavala nejrychlejší prsařskou stovku letošního roku ve své věkové kategorii (1:28,09), poté na 200 metrů polohový závod časem 2:50,86 vytvořila nejhodnotnější bodový výkon ročníku 2005. Právě za tento čas obdržela od organizátorů skleněnou plaketu.
Ziskem čtyř zlatých a dvou stříbrných se stala Jitka Hornofová nejúspěšnější závodnicí své kategorie na Alpském mistrovství.

Tomáš Trešl