Na jaře slavily oba týmy žatecké Šroubárny postup do první ligy. Ženy se do nejvyšší soutěže vracely, muži ji premiérově vybojovali. Po půlce sezony mezi elitou mají týmy rozdílné starosti. Ženy jsou sedmé se sedmi body a atakují klidný střed tabulky, muži jsou zatím poslední s jedinou výhrou.

Národní házenkářky Žatce tak mají o poznání příjemnější starosti. Na kontě mají tři výhry (dvakrát proti Chomutovu a jednou s Brnem) a jednu remízu (s Přešticemi). Sedm bodů stačí po jedenácti odehraných zápasech zatím na sedmé místo. Tabulku nejvyšší soutěže žen vede Dobruška s dvaceti body, nad Šroubárnou je šesté Hlinsko s jedenácti body. Pod Žatcem je osmé Brno s pěti, devátý Chomutov se třemi a poslední Bakov, který se soutěže odstoupil.

Sedmé místo za sedm bodů

Na jaře tak ženy Šroubárny budou chtít útočit na klidný střed tabulky, ke kterému nemají daleko. Budou opět spoléhat na střelkyně Beldíkovou, Potěšilovou nebo mladou Bilohuščinovou a obranu kolem zkušené Zimové.

To muži, kteří teprve v nejvyšší soutěži těžce sbírají první cenné zkušenosti a navíc měli na podzim zraněných několik klíčových útočníků, mají záchranářské starosti. Ve dvanáctičlenné tabulce je Šroubárna po dvanácti odehraných kolech poslední se třemi body. Žatec zatím dokázal jednou vyhrát v předposledním kole nad Brnem a jednou remizovat s Podlázkami. Desetkrát ale muži Šroubárny prohráli.

Chybí opory týmu, Šroubárna má hodně zraněných

Týmu chybí prakticky celý podzim kapitán Dan Nociar, který se podrobil operaci kolene, dlouho měl problémy také nejlepší střelec Pavel Sýkora. Tým ale věří, že na jaře se z nelichotivé pozice odlepí, v Žatci také doufají, že se vyprázdní marodka.

Žatec má stejně bodů, tedy tři, jako jedenáctá Studénka a o pět méně než desáté Vítkovice. První je prozatím Plzeň Újezd se ziskem dvaadvaceti bodů.